Tag Archives: ангели

Спектакуларната ревија на Викторија сикрет се враќа во Њујорк

Откако ги промовираа 10-те нови ангели пред некоја недела, модната компанија за долна облека ја објави веста за организирање уште една спектакуларна модна ревија во Њујорк за да ја прослави 20-годишнината. За да го прослави 20-от роденден, ревијата на Викторија ...

Read More »

Наместо две замени, Викторија сикрет објави нови 10 ангели!

По заминувањето на Клос и Крус, Викторија сикрет објави 10 нови ангели во нејзините „редови“. Откако двата топмодела Даутцен Крус и Карли Клос, познати како едни од ангелите на Викторија сикрет, ја напуштија компанијата поради други обврски, познатата компанија за ...

Read More »

Под чадор со ангелите на Викторија сикрет

Во новата рекламна кампања на Викторија сикрет за колекцијата „Дрим Енџелс“, ангелите ве повикуваат „под чадор“. Колекцијата Дрим Енџелс на популарната марка за долна облека е наменета за априлските врнежливи денови. Почнувајќи од денес, оние кои ќе купат два градника ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет ве инспирираат каква облека да одберете за Денот на вљубените

Ангелите на Викторија сикрет го прославуваат Свети Валентин нешто порано со цел да ве инспирираат што да облечете за денот на вљубените. Адриана Лима присуствуваше на целодневниот настан на Викторија сикрет во Лас Вегас, облечена во празнична облека. Во нејзиниот ...

Read More »

Пред денот на вљубените, ангелите на Викторија сикрет играат рагби

Ангелите на Викторија сикрет ве потсетуваат дека Денот на вљубените се наближува со пораката „Не ја испуштајте топката, не е Ден на вљубените без Викторија сикрет“. Кендис Свонепул, Карли Клос, Алесандра Амброзио, Даутцен Крус, Адријана Лима, Лили Олдриџ и Беати ...

Read More »

Ангелите на Викторија сикрет заедно позираат во Порторико

И онака жешките плажи на Порторико деновиве станаа уште пожешки кога ангелите на Викторија сикрет заедно позираа за новиот каталог. Кендис Свонепул, Бехати Принслу, Алесандра Амброзио и Лили Олдриџ позираат за Викторија сикрет и се забавуваат на плажите во Порторико. ...

Read More »

Најубавите жени во светот голи пред објективот на Расел Џејмс

Фотографот Расел Џејмс успеа во тоа што на многумина не им појде од рака – да ги фотографира голи најубавите жени во светот. Фотографиите на кои позираат голи ангелите на Викторија сикрет, од Кендис Свонепул, Адриана Лима, Алесандра Амбросио до ...

Read More »