Tag Archives: апчиња

7 чудни диети на славните личности за кои, веројатно, не сте чуле

Убавата телесна форма отсекогаш била предизвик, а за до неа да се дојде се практикувале најразлични формули. Некои од нив и навистина функционирале. Кафка не јадел месо, а супата од компири и печурки била дел од неговото диетно мени Диетата ...

Read More »

Мини-аптека која ја носиме на летување: Кои апчиња ни се најпотребни за одморот

Покачена телесна температура, сончаница, убод или угриз од инсекти, гребаници, цревни вирози… Се се тоа проблеми кои можат да ви се случат на патување. Така и на заминувањето на летување, особено со мали деца, се појавува потреба од носење на ...

Read More »

Апчиња за слабеење: Кои се најдобри согорувачи на масти?

За согорување на маснотиите, а со тоа и на килограмите, често се препорачуваат двата најпознати согорувачи – Л карнитинот и зелениот чај. Овие познати согорувачи на масти помагаат полесно да дојдете до посакуваната цел – витко тело и рамен стомак. Некои ...

Read More »

Зошто „волшебните“ диети и апчиња не функционираат?

Од незнаење, луѓето воглавно применуваат два метода за намалување на тежината. Првиот метод е драстична диета со намалување на калориите до опасно ниско ниво, понекогаш и под 500 калории на ден. Второ, употреба на диета со „волшебна“ конструкција на „компатибилни ...

Read More »

Нов тренд на слабеење: Апчиња за 4.000 долари со кои се губат 15 килограми

Ако сакате на најбрз начин да загубите 10 до 15 килограми без диети и без вежбање, сега тоа е возможно со помош на апчињата кои формираат до три балони во тенките црева, кои потоа се отстрануваат со безболна хируршка интервенција. ...

Read More »