Tag Archives: апликации

Тексасот никогаш не бил толку забавен: Најфраерски модели од актуелните колекции

Модните парчиња од тексас често ги нарекуваме базични, но со оглед на модерните ткаенини и комбинации кои се појавија во текот на последните неколку сезони, тексас парчињата можат да бидат многу забавни, секси и впечатливи. Помина времето кога „мами“ фармерките ...

Read More »

6 модели на фармерки кои ги сакаме оваа пролет/лето

Фармерки со везени и принт апликации, најчесто со цветови, но и со пеперутки, рипчиња, и други весели фигури – тие се „маст хев“ модно парче за потоплите денови. За среќа, освен кај луксузните модни марки, присутни се и во колекциите ...

Read More »

Тренд во фокус: Везови на кожените јакни за пролет 2017

Веќе пишувавме за еден од најголемите пролетни трендови – апликации од везени цветови на модните парчиња, па дури и на патиките (прочитајте – ТУКА), а истиот тренд е актуелен и на кожените јакни. Од везени цветови до везени апликации од ...

Read More »