Тег архиви: Аркет

Новиот бренд на H&M, ARKET, ја претстави колекцијата за 2018 година

Новиот лансиран бренд Аркет од модниот гигант Х&М, кој на пазарот се појави со прва колекција и продавници во август годинава, сега со моден водич ја претстави колекцијата дизајнирана за пролет/лето 2018 година. И оваа колекција, како и претходните, се ...

Повеќе »

H&M ја претстави првата кампања за својот нов бренд Arket

Отворањето на првата продавница на својот нов бренд насловен Arket, модниот гигант H&M  го најави за 25 август. Првата продавница се наоѓа на Реџент стрит во Лондон. По тој повод H&M ја претстави и првата кампања за колекцијата од Arket. Arket е замислен ...

Повеќе »

Х&М лансира нов бренд за жени, мажи, деца и домаќинство

Групацијата Х&М објави дека лансира нов бренд на производи наменети за жени, мажи, деца и дом. Името на новиот бренд е Аркет. Првата продавница Аркет ќе биде отворена во Лондон кон крајот на летото, а истовремено во 18 земји ќе ...

Повеќе »