Тег архиви: Арлин Дал

Ја паметите ли? Арлин Дал, најбрзо заборавената икона на женственоста која и остана верна на модата

Таа беше симбол на елеганцијата и женственоста, иако никогаш не доби посериозна или голема улога, секогаш кога ќе се појавеше на филмското платно мажите остануваа без здив, а жените го имитираа нејзиниот стил. Арлин Дал, една од најубавите актерки на ...

Повеќе »