Тег архиви: Армани

Џорџо Армани купи суперлуксузен апартман со поглед на Менхетен

Веста пристигна од Wall Street Journal кој пишува: Џорџо Армани го освојува Менхетен. И не од модните писти на Модната недела, туку од врвот на кулата што се издига над Централ Парк. Дизајнерот купи супер луксузен пентхаус со поглед на Менхетен за скромна ...

Повеќе »

Нов женски парфем на Армани од серијата Acqua di Gioia

Од први април во продажба ќе биде нов парфем на Армани од серијата Acqua di Gioia. Популарната модна и козметичка куќа Џорџо Армани својата колекција Acqua di Gioia ја претстави уште во 2010 година, а до сега во неа се наоѓаа 9 ...

Повеќе »

Најпосакуван моден додаток – Очилата за сонце D’Artiste

Меѓу сезонските хит модни парчиња се најдоа очилата за сонце од летната колекција на Џорџо Армани. Очилата за сонце се од колекцијата D’Artiste, а карактеристични се по ексцентричните леќи со цветови, како и по ретро кружниот облик. Очилата се во ...

Повеќе »

5 перфектно скроени изгледи од Армани

Како и секогаш, пролетната колекција на Армани е многу елегантна и препознатлива по совршениот крој. Во новиот каталог од оваа луксузна модна марка претставени се Армани трендовите за пролет 2017, а фокусот е ставен на костумите, кожените јакни и панталоните ...

Повеќе »

Супермоделите од 90-те во новата кампања на Армани

Пред објективот на прочуениот Питер Линдберг позираат супермоделите од 90-те години за потребите на новата кампања преку која Џорџо Армани ја најавува колекцијата пролет/лето 2016. Фотосесијата е снимена во Париз, а на црно-белите фотографии кежуал колекцијата на Армани ја рекламираат ...

Повеќе »

Џорџо Армани прослави 40 години на марката „Армани“

Легендарниот моден дизајнер Џорџо Армани прослави 40 години од постоење на неговата марка Армани. Дизајнерот познат по чистите линии, елеганцијата и совршениот крој го прослави 40-от роденден на модната куќа која официјално започна со работа во јули 1975 година. На ...

Повеќе »

Џорџ Клуни, младоженец во Армани

Зад сцената на модните ревии, особено кога се во прашање оние на Џорџо Армани, се откриваат многу тајни. Минатата година зад сцената на ревијата на Армани се открија тајните за нетрпеливоста меѓу кралот на елеганцијата и кралицата на највлијателното модно ...

Повеќе »

Армани не се откажува од преслабите манекенки

Кралот на елеганцијата Џорџо Армани и понатаму не мисли да се откаже од ангажирањето на анорексични манекенки. Тоа го покажа и на миланската модна недела. Суперелегантни парчиња, но кој може да ги носи? Само оние кои влегуваат и во бројчиња ...

Повеќе »

Армани со козметичка линија за самопотемнување

Медитеранската линија Маестро на Армани ветува дека ќе изгледате како нежно да сте се бакнале со сонцето и сте добиле бронзена боја. Колекцијата ќе се најде на полиците во продавниците на Армани и поголемите стоковни куќи низ светот на почетокот ...

Повеќе »

Кој рече дека Армани е „пресолен“ еве можност да се премисли…

Армани ја лансираше колекцијата на чанти достапна за секој џеб и вкус. Италијанскиот моден креатор ги почести своите обожаватели со нова линија на чанти која е најавена како достапна за сите оние кои немаат (по)длабок џеб, а сакаат да носат ...

Повеќе »