Тег архиви: Асос

ZARA има сличен модел на сако-фустан кој го носеше Меган Маркл

На неодамнешниот хуманитарен настан за помош за едукација и здравствена заштита на децата од Африка, Меган Маркл носеше сако-фустан кој стана модна мамка за нејзините фанови, но и за љубителките на Маркл-стилот. Сепак, мини фустанот со крој на сако, не ...

Повеќе »

За овој цветен, зелен фустан има долга листа на чекање

Дека социјалните мрежи влијаат на креирање на вкусовите при изборот на модно парче, докажува и примерот со зелениот цветен фустан кој го облече холандската блогерка Шарлота Греновелд. Фустанот со цветен принт и трендовска зелена боја во кој позираше влијателната холандска ...

Повеќе »

Ова е најпопуларен костим за капење за 2018 година

Новиот костим за капење кој се продава на Асос е производ на марката PrettyLittleThings и интересот за него е многу голем. Но интересно е тоа што производителот при продажбата на овој костим, забележува – Не може да се носи во вода. Оваа ...

Повеќе »

Асос лансираше колекција инспирирана од принцезата Дијана

Принцезата од Велс, Дијана, отсекогаш со својот стил ги инспирирала креаторите. Сега, Асос лансираше колекција инспирирана од гардеробата на Лејди Ди, додавајќи современа нитка. Колекцијата содржи 20 модни парчиња, од елегантни до спортски, сите инспирирани од периодот на стилот на ...

Повеќе »