Тег архиви: атмосфера

Сите патишта викендов водеа кон Skopje City Mall     

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го прослави својот петти роденден со многу настани и активности, музички концерти, натпревари и тридневен шопинг фестивал со големи попусти. Во ...

Повеќе »

Започна новогодишната волшебна бајка во Хародс (ВИДЕО)

Британската стоковна куќа Хародс ја започна празничната кампања. Излозите блештат од приказни, а и годинава главната улога ја има глувчето Питер Памперникел. Годинава, малото глувче од ланската новогодишна Хародс бајка -порасна. Инспирани од оваа приказна, излозите на Хародс се подигнати ...

Повеќе »