Тег архиви: аукција

Ким Кардашијан ја распродава гардеробата на Ebay

Ким Кардашијан Вест е неуморна, па презема нови работни ангжмани. Овојпат е актуелна аукцијата на нејзината облека која се одвива преку Ebay. Парите од продажбата на облеката на Ким ќе бидат наменети за Детската болница во Лос Анџелес. Понудените модни ...

Повеќе »

Хуманитарна аукција на дизајнерски уникатни торби

  Утре (1 јули) со почеток во 20 часот во Ракија бар во Дебар маало, ќе се промовира новиот број на списанието Лице в лице, а настанот ќе вклучи и хуманитарна аукција на уникатни торби за лична употреба, изработени од ...

Повеќе »

Хуманитарна модна мисија на малата Харпер Бекам

Се разбира, зад оваа мисија стои Викторија Бекам, која ја продава облеката на нејзината 3-годишна ќерка за парите да ги донира во хуманитарни цели. 25 модни комбинации кои припаѓаат на Харпер Бекам, славната ќеркичка на Викторија и Дејвид Бекам, ќе ...

Повеќе »