Тег архиви: бафта

Bafta 2020, Рене Зелвегер и Хју Грант: еве го обединувањето на Бриџит Џонс

Зад сцената се случи средба меѓу двајцата протагонисти на славниот филм Бриџит Џонс: следуваа бакнежи и прегратки. Доволна е една прегратка за да им се врати сонот на фановите. Тоа се случи на Бафта 2020, кога Хју Грант ја гушна ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон го носеше накитот на принцезата Дајана на BAFTA

Стилот на принцезата Дајана е безвремен, а тоа често знае да го потврди војвотката од Кембриџ, Кајт Мидлтон. Мидлтон носеше накит од принцезата Дајана на настанот BAFTA, кој се одржа во Лондон. Бисерните обетки украсени со дијамнати кои ги носеше ...

Повеќе »