Тег архиви: балетанки

3 модели на балетанки од GEOX со кои зачекоруваме во пролетта

Секогаш лесни за носење од утро до вечер, балетанките се обувки без кои не можеме и оваа пролет. А во GEOX најдовме неодоливи модели во нежни нијанси кои лесно се комбинираат со останатиот дел од гардеробата. Пролетната колекција на GEOX пристигна и ...

Повеќе »

Топ 5 балетанки од новата колекција на Zara

Практични за носење, лесни за движење и комбинирање, балетанките се клучното парче обувки за пролетните денови, особено за „кежуал“ излегувања. Во пролетната колекција на шпанската модна марка Зара најдовме пет модели кои се вредни за внимание. Дизајнерите се обиделе (успешно) ...

Повеќе »

Балетанки во пролетните колекции на Mango и на Zara

Судејќи според моделите на чевли кои доминираат во пролетните колекции на популарните модни марки, практичните балетанки, кои се многу удобни за носење, остануваат во тренд и во сезоните пред нас.   И среќни сме што е така! Доколку сакаме денот ...

Повеќе »

Листа на желби: Балетанки со панделка од ZARA

Новите колекции ветуваат забавна преодна модна сезона, а овојпат на листата на шопинг желби први ги ставаме балетанките од Зара. Дизајнирани се како да се исплетени од различни лентички, во стилот препознатлив за „шанел“, и дополнително украсени со панделка од ...

Повеќе »

„Хај-стрит“ верзија на балетанките од Гучи – по достапна цена во Зара

Кога минатата сезона луксузната италијанска модна марка Гучи ги лансираше балетанките од плиш со доминантна панделка на предниот дел, набрзо станаа хит меѓу трендсетерките и воопшто, најпосакувани обувки на сезоната есен 2016. За жал, поради нивната екстремно висока цена многумина ...

Повеќе »

Оваа есен во Зара се најфраерските балетанки

Лесни за носење и погодни за комбинирање, балетанките се неизоставни обувки во секој женски плакар за чевли. А судејќи според првите модели од есенската колекција на Зара, балетанките никогаш не имале толку фраерски дизајни! За претстојната сезона Зара ни предложува ...

Повеќе »

Трендови на балетанки за пролет/лето 2017

Балетанките се едни од најомилените чевли кои со задоволство ги носиме во потоплите денови. Лесни и згодни за носење, сосема рамни или со потпетица од најмногу 2 сантиметри, одлично се комбинираат со пар џинс и ленено или тексас кошулче (секако, ...

Повеќе »

9 неодоливи модели на балетанки од Parfois за пролет/лето 2017

Parfois ни ја донесе пролетта и едвај чекаме во првите сончеви денови да прошетаме низ градските улици со нов чифт балетанки на нозете. Да се ослободиме од тешките палта исто како и од тешките зимски обувки, и да се почувствуваме ...

Повеќе »

7 модели на балетанки од пролетната колекција на Зара

За пролет 2017, модната марка Зара ни нуди широка понуда на балетнаки. Слатки во дизајнот, практични за носење и лесни за комбинирање, повеќе од сигурно е дека потоплите денови ќе бидат во знакот на овие лесни чевлички. Во црвена, црна ...

Повеќе »

Балетанки кои се носат во мини чантичка

По есенскиот успех на балетанките на врзување, Zara лансираше нова серија на штосни балетанки кои можеме да ги носиме секаде со нас бидејќи лесно се „пакуваат“ во чантичка. Одлични се за сите оние кои често патуваат со различни превозни средства, ...

Повеќе »