Tag Archives: бар

Цветен бар исполнет со неодолив мирис, креативност и инспирација

Сите барови во градот се украсени во празнично руво, но еден бар е најукрасен од сите во нашиот град. Поминавме на улица “Павел Шатев” и се влубивме во еден бар полн со најубави празнични декорации, рачно изработени од една дама ...

Read More »

Магијата на италијанската кујна во Дистрикт бар и ресторан

Почнувајќи од 19-ти па сè до 26-ти ноември, Дистрикт бар и ресторан ќе биде домаќин на Неделата на италијанската кујна. Официјалното отворање на настанот ќе се одржи на 19-ти ноември со вечера од 5 италијански јадења, подготвени од главниот готвач ...

Read More »

Најдобар хотел, бар и спа на годината

Познавачите на луксузот од Виртуозо сервисот ја донесоа одлуката за најдобар хотел, спа и бар за оваа година. За хотел на годината е прогласен Борго Егнација, хотел со неверојатен амбиент, одлична храна и љубезен персонал. Хотелот се наоѓа во Савелерти ди ...

Read More »

Сакаме и ние кај нас! Во Цриквеница кучињата уживаат на плажа, а се „гостат“ во „Монтис дог бич бар“

Додека на плажите кај нас кучињата не се добредојдени, овие драги домашни миленичиња можат да уживаат под сончевите зраци и да се бањаат во морето на новооторената плажа за кучиња сместена во популарната туристичка хрватска дестинација, на северниот Јадран, Цриквеница. Инаку, ...

Read More »

Топ 5 кафулиња во Милано со спектакуларен поглед на градот

Доколку го посетите градот на модата, Милано, седнете во едно од овие 5 кафулиња и уживајте во спектакуларниот поглед. 1.    Најпопуларно место за уживање во погледот на градот е лоунџ барот Дуомо 21 (Тераса) кој се наоѓа отспортива катедралата ...

Read More »

Слатки гастрономски трендови: топ 5 најдобри кафулиња за чоколадно кафе

„Едно топло чоколадно кафе, ве молам“. – Со млеко, црно, бело, со овошен или цветен мирис? Вака некако би изгледал разговорот меѓу вас и келнерот вработен во едно кафуле специјализирано за чоколадно кафе и десерти.

Read More »