Тег архиви: Барбери

Зелениот моден избор на Амал Клуни, супер освежување за есен

Убавината на изгледот на Амал Клуни е во едноставноста. Кога моделите се класични, а деталите се минимизираат, смел избор на боја нема да ја наруши елеганцијата. А овојпат, госпоѓа Клуни се одлучи за нијанса која традиционално се поврзува со есенската ...

Повеќе »

Поглед на првата кампања на Burberry од Рикардо Тиши (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На задоволство на фановите на артистичкиот директор Рикардо Тиши, пристигна првата негова кампања за луксузната модна марка Барбери, бренд за кој од неодамна работи. За потребите на кампањата за колекцијата пролет/лето 2019, се ангажирани дури шест фотографи со различен сензибилитет, ...

Повеќе »

Нов женски парфем од Burberry – Burberry Her

Познатата модна куќа Burberry го лансираше новиот есенски/зимски парфем насловен Burberry Her! Заштитно лице на рекламната кампања е британскиот топ модел Кара Делевињ. Овој парфем особено ќе ги израдува љубителките на цветно -овошните миризби. Содржи ноти од слатка малина, јагода, капина, боровинки, ...

Повеќе »

Сите „луди“ по новите јакни и мантили од Барбери

Есенската колекција на модната марка Барбери беше претставена на Модната недела во Лондон и присутните ги остави без здив. Креативниот директор на „Барбери“ Кристофер Бејли покажа еден сосема поинаков стил излегувајќи од границите на класичниот барбери-модел. Новоста беше и во ...

Повеќе »

Со божиќно видео Барбери го слави Били Елиот

Видео полно со животна радост инспирирано од филмот Били Елиот, така изгледа божиќната честитка на модната марка „Барбери“ која вклучува дузина славни британски имиња. Ромео Бекам е еден од ѕвездите на оваа празнична кампања, зад која стои и познатиот фотограф ...

Повеќе »

Мажи во тантела, новата колекција на „Барбери“ е инспиративна и секси

Не е ништо ново да видиме како изгледаат цветните дезени кога ги носи еден маж, но секако необично е да видиме како мажите носат чипкасти кошули и костуми. Резултатот е фантастичен. Мажи во тантела? Да, разберете го тоа како сериозен ...

Повеќе »

Сите луди за Барбери пончо

Едно од најпродаваните парчиња облека за оваа сезона е пончото на „Барбери“. Не станува збор за класично пончо туку за голем шал со иницијали. До сега во ваков шал ги видовме Роси Хантингтон, Кара Делевињ, Сара Џесика Паркер, Викторија Бекам ...

Повеќе »

Наоми Кемпбел и Џордан Дан во новата кампања на Барбери

За лица на својата нова кампања пролет/лето 2015, Барбери ги избра Наоми Кембел и Џордан Дан. Ова спојување на две генерации познати модели Барбери го направи и претходно со Кејт Мос и Кара Делевин. Таа кампања беше извонредно успешна, па ...

Повеќе »

Фантастична колекција на Барбери инспирирана од писателот Брус Чатвин

„Корици на книги и Брус Чатвин“ е поинаква од сите досегашни видени колекции на модната марка Барбери. Барбери ни носи возбудливо модно пролет/ лето 2015. Колекцијата наменета за мажи е инспирирана од делата на писателот и патописец Брус Чатвин. Изобилува ...

Повеќе »