Tag Archives: Бата

Машки мокасини од Bata за отмена лежерност

Кога се појавија во 30-те години на минатиот век, беа симбол на луксузот и елеганцијата, а и денес се одраз на шармот и добриот вкус. На многумина им се омилени поради нивната удобност. Фактот дека се комотни и практични, како ...

Read More »

8 модели на елегантни чанти од Bata совршени за матурските прослави

Си одбравте чанта за матурската прослава? Овие чантички – ѕвезди ќе ве убедат да ги посетите продавниците Bata. Со финален „допир“ заокружете го свечениот изглед додавајќи детаљ кој зрачи со стил и елеганција. Чантите комбинирајте го со соодветно одбраните чевли ...

Read More »

10 модели на женски чевли од Bata совршени за матурските прослави

Елегантни салонки со висока потпетица или отворени сандали со ремче, во црна, бела и впечатлива црвена боја, но тука се и розовите модели како и сребрената-металик нијанса. Да ви го заштедиме времето, одбравме за вас 10 модели на чевли достојни ...

Read More »

Пролетно освежување со боите на Bata

Новата пролет-лето 2016 колекција на Bata е создадена да ги впие боите на природата и да ги пренесе врз чевлите и модните додатоци. Интензивни нијасни се наоѓаат на ниските чевли, а флоралните принтови ги разубавуваат патиките, летните сандали и еспадрилите. ...

Read More »

Листа на желби: Луди сме по овие патики од Бата!

Бои! Патики во боја, со цветен принт кои „мирисаат“ на оваа пролет. „Патиките не се само за спортисти. Тие сега нудат многу повеќе комбинации. Комбинирајте ги со вашите омилени фармерки и впуштете се во забава!“, велат од Бата. И ние потполно се ...

Read More »

Луди сме по овие високи чизми од Бата

Чизмите над колена се вистински хит и оваа зима. А овие кафени, кожени чизми од „Бата“, со совршен дизајн и врвна изработка се нашето омилено модно парче кое го комбинираме и со фустан и со тесни панталони, како и со ...

Read More »

Нека врне! Убаво дотерани на дожд со чизми, јакничка и додатоци од „Бата“

Нека врне! Весели го дочекавме дождот и едвај чекаме да излеземе надвор, со новите чизмички и модни додатоци од „Бата“ кои се идеални за дождливо време. Гумени чизми, модерна јакничка за дожд, чанта на која дождот ништо не и може, ...

Read More »

Black Friday: Попусти до 50 отсто во Bata

Убава шанса од шопингот да направите вистинско задоволство. В петок и ние го славиме најпопуларниот ден за купување – Black Friday. За Black Friday, модната марка Бата нуди попусти до 50 отсто на означени производи во продавниците Бата во Скопје ...

Read More »

Листа на желби: Екстравагантни кратки чизми од Бата

Со совршена игра на двете класични бои – сивата и црната, и впечатлив дезен на средината, со елегантна висока потпетица, овие кратки чизми од Бата ни го освоија срцето. Изработени од врвна кожа, може да ги носиме и со омилената ...

Read More »