Tag Archives: Бата

Листа на желби: Луди сме по овие Bata високи чевли

Инспирирани од стилот на раниот 20-ти век, овие чевли од Bata, на врзување и со декораивни дупчиња, не тераат да сонуваме. Ги ставаме највисоко на нашата листа на желби како задолжително модно парче за оваа есен/зима. Побарајте ги во продавниците ...

Read More »

Тренд на неделата: чевли Oxford од Bata

Оксфортките остануваат апсолутен тренд и оваа есен. А новите модели од Бата се толку слатки што тешко ни паѓа да одбереме само едни. Со ресички или без нив, со ремче или без врвци, украсени со дупчиња, новите Оксфорд чевли од ...

Read More »

Тренд на неделата: Чевли Bata

Ние го одбравме моделот, одберете си ја бојата. Совршени за Петтата сезона, преминот меѓу летото и есента кога никогаш не сме на „чисто“ со времето. Но, со себе сме „на чисто“: Ги сакаме овие чевли Bata со елегантен дизајн и ...

Read More »

Тренд на неделата: BATA сандали за жешките улици

Како мали скултури на нозете, со овие сандали BATA и најжешкиот ден нема да биде „пожежок“ од вашиот трендовски изглед. Што може да биде поелегантно и истовремено толку удобно од пар убави сандали, толку лесни што речиси и не ги чувствувате ...

Read More »

Тренд на неделата: сандали „Бата“, ние го одбравме моделот, вие одберете ја бојата!

Модерни сандали „Бата“ за удобно чекорење. На висока платформа, удобни и тренди, со овие сандали би можеле да доминирате во секоја пригода. Ние го одбравме вистинскиот модел за срдечно да ви го препорачаме, вие одберете ја вашата омилена боја. Може ...

Read More »

Мажите со стил на нозете носат „Бата“: Колекција пролет 2015

Колекцијата на чевли Бата за потоплите денови пристигна во продавниците „Бата“ во Скопје сити мол и Рамстор. Широката понуда на модели ги задоволува сите вкусови и одговара на сите стилови. Почестете ги вашите нозе со удобни и тренди чевли од ...

Read More »

Пролет 2015: Тие прекрасни, весели модни додатоци Бата

Чадори, чанти, паричници, марами…се што ви е потребно за заокружување на комплетниот стил, може да најдате во новата колекција на Бата. Широката понуда на Бата модни додатоци за претстојната сезона е веќе достапна во продавниците на Бата. Моделите се трендовски, актуелни ...

Read More »

Чевли со кои се освојува светот: Пролетта доаѓа со женската колекција на Бата!

Удобни, трендовски, изработени од врвни материјали, впечатливи, на висока или ниска потпетица, рамни, со полна пета, сандали, кломпи, елегантни, за дневни или вечерни прилики, непогрешливи за на работното место, доволно откачени за да ги соберат погледите на улицата, накусо – ...

Read More »