Тег архиви: бела

Бела кошула – како класиката да биде тренди?

Сите ја сакаме и е супер избор за комбинациите на работа со омиленото сако, на кафе со лелеавото здолниште или за попладневните прошетки со фармерките со висок струк. Белата кошула е безвременската класика која секоја девојка и жена треба да ...

Повеќе »

Уште едно хит модно парче од ZARA

Едноставниот, но ефектен бел топ од Зара може да ни се најде во секоја пригода. Интересен е со трендовските дупчиња и екстремно длабокото деколте, како и рез на грбот, а црните машни на рамената допочнително го красат. А бидејќи бојата ...

Повеќе »

Како да ја истакнете женственоста во зима?

Со намалувањето на температурите, на дамите им станува потешко да ја истакнат женствената фигура под неколкуте слоеви облека. Што можете да направите за да изгледате беспрекорно во периодот кој следува? Носете впечатлив капут! Тој ќе ви даде можност да бидете ...

Повеќе »

Превкусна топла бела чоколада

Превкусен пијалок за студените денови кои ќе ви го разубави денот. Намирници – 250 гр бела чоколада, 750 мл млеко кравје полномасно, 2 лажици ликер по желба, 125 мл хопла матена/шлаг, лажичка цимет. Подготовка Ставете го млекото во лонче и ...

Повеќе »

Преврти го светот со Бела

Без разлика на динамичноста, Bella во својата нова колекција става акцент на елеганцијата како секојдневие на модерната жена. Дневен или вечерен, бизнис или коктел изглед, низ креативниот дизајн и гламурозната линија, моделите елегантно го обликуваат секојдневието на жената, потенцирајќи ја нејзината женственост ...

Повеќе »

Како да ја сочувате белата облека – бела

Ја сакаме белата облека особено во текот на летото. Речиси ништо не може да изгледа толку елегантно како белиот костум, толку практично како белата памучна маичка, толку „летно“ како белиот долг фустан, толку нежно како белото џемперче или пак, толку ...

Повеќе »

Есен/зима 2014: Инспиративен начин да се носи бело

Со векови, белата боја има своја длабока симболика: Нов почеток, чистина, повторното раѓање, безгрешност…Оттука белата боја е бојата на венчаниците и облеката во која се нацртани божиците. Затоа и не сме изненадени што дизајнерите бараат секогаш одново креативност во светлината, ...

Повеќе »