Тег архиви: Bella

Провери се, никој не гледа: Bella со моќна кампања за борбата против ракот на дојка

„Провери се, никој не гледа“, Bella со моќна кампања се приклучи во подигнувањето на свеста за борбата против ракот на дојка. Во овие „розови денови“ Bella како општествено одговорна компанија се залага за тоа да допре до дамите и да ...

Повеќе »

Зимската бајка на Bella – за совршен крај и нов почеток со стил

Модната марка Bella ja претстави новата зимска колекција со порака до дамите да останат самоуверени и доследни на сопствениот стил. „Секој крај неизбежно носи нов почеток, но нам ни останува да одлучиме каков ќе биде тој. Вистинските дами секој пат ...

Повеќе »

Класиката е секогаш во мода – Bella капутите низ времето

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути, совршени по минимализмот и кројот кој природно легнува на телото, идеални за секоја модерна и деловна жена. Препознатливи се ...

Повеќе »

Како да ја истакнете женственоста во зима?

Со намалувањето на температурите, на дамите им станува потешко да ја истакнат женствената фигура под неколкуте слоеви облека. Што можете да направите за да изгледате беспрекорно во периодот кој следува? Носете впечатлив капут! Тој ќе ви даде можност да бидете ...

Повеќе »

Застанете и погледнете ја вашата убавина

Нашиот бренд за првокласна модна облека Bella во рамки на кампањата „Погледни ја твојата убавина“ ги поттикнува дамите да издвојат малку време помеѓу дневните обврски и да ја прослават сопствената убавина. За таа цел во Skopje City Mall се поставени ...

Повеќе »

Елена Стојановска и Росана Јанков во мисија за славење на женската убавина  

  „Погледни ја твојата убавина“ е носечката порака на најновата колекција која излезе од работилницата на искусните дизајнери и кројачи во Bella, а ја пренесуваат Елена Стојановска и Росана Јанков. Нашиот бренд за првокласна модна облека кој е посветен на ...

Повеќе »

Зошто е важно да носите облека по мерка?

Изборот на облека по мерка е едно од основните правила на добриот стил, а стилот на облекување во голема мера влијае на мислењето кое другите луѓе го градат за нас. Првиот впечаток се формира во првите неколку моменти од средбата, ...

Повеќе »

Bella – прв избор на дамите со префинет вкус

  Македонскиот бренд за првокласна модна облека – Bella го претстави духот на новата колекција преку ликот на Росана Јанков. Модерната, деловна жена е инспирација за искусните дизајнери и кројачи во Bella повеќе од 25 години, па така и новата ...

Повеќе »