Tag Archives: бермуди

3 модни парчиња кои треба да ги имате оваа пролет!

Сакате да си купите модно парче со кое ќе бидете во тренд? Ќе шопингувате, а се размислувате што да купите за вашите шик пролетни комбинации? Оваа сезона одберете ги 3те модни парчиња и бидете вистинска пролетна девојка и жена која ...

Read More »

Топ 10 модели на бермуди од актуелната колекција на MANGO

Во MANGO најдовме најголем и најмодерен избор на бермуди за сезоната пролет/лето 2019. Омиленото модно парче – бермудите, за сезоната на потопли денови се неизбежни во нашиот гардеробер. Комфорни за носење благодарение на пријатните памучни материјали, без разлика на тоа дали ...

Read More »

5 бермуди од Зара кои се мерак за носење

Во летната колекција на Зара најдовме неколку чифта бермуди кои се супер за жешките денови. Од џинс-панталончиња со женствен висок струк (кои одлично одат со памучна маичка) до модели во ретро стил и лелеави – украсени со точки или цветен ...

Read More »

Трендови на машки костими за капење: Од нагласено лого до животински принт

Трендовите на машките костими за капење за лето 2017 се сведуваат на два модели – слип гаќички или бермуди за капење. Принтовите пак се многу понагалсени за разлика од моделите од изминатите години. Кај луксузните модни марки доминираат логата – ...

Read More »

5 типови на бермуди што ги носиме ова лето

Пастелни, уште подобро ако се бели, може да се „згужвани“ или пак во морнарски стил. Ваквите типови на бермуди се модерни ова лето. Со должина колку да ги покријат колениците. Доминираат во колекциите на популарните модни марки, а ако се прашувате ...

Read More »

Модни трендови за пролет/лето 2014: мажи во смели бермуди

Потоплите денови се пред нас и време е да ги покажете своите нозе, мажи. И годинава бермудите ја имаат главната улога за оваа сезона. Сепак, не е лесно да се одличите кога и во каква комбинација да ги облечете. Дека ...

Read More »