Тег архиви: бершка

Поглед на новите „слип“ фустанчиња од BERSHKA

Повторно им се враќаме на тесните фустанчиња со миди и  мини должина кои ја следат силуетата на телото. За вечерни излегувања ги преферираме оние од сатенски материјали или пак украсени со чипка, додека за дневни „шеми“ одлични се поспортските и ...

Повеќе »

Хит сукња од Bershka во неон-зелена нијанса

Неонските нијанси, особено жолтата и зелената, се едни од водечките трендови за сезоната пролет/лето 2019. Во пролетната колекција на Bershka најдовме трендовска сатенска сукња со миди должина во неонска зелена нијанса. Сукњата има женствен и едноставен крој, но самата боја ја ...

Повеќе »

Пролетните чанти од Bershka никако не се здодевни!

За пролетната сезона модната марка Bershka ни носи нова колекција на чанти по пристапни цени. Каква чанта да одбереме за оваа пролет/лето? Дизајнерите од Bershka ни сугерираат дека оваа сезона се „ин“ помалите и женствени чантички. Посебно се форсираат светлите нијанси ...

Повеќе »

Поглед на пролетните сандали со високи потпетици од BERSHKA

Убавото време не асоцира на нов чифт модерни сандали, а супер модели најдовме во пролетната колекција на BERSHKA. Новата сезона ни носи смели нијанси, неонски тонови и необични материјали. Потпетиците се блескави, деталите метални, а од украси – тука се и ...

Повеќе »

Поглед на пролетните јакнички од Bershka, е баш се супер!

За нешто повеќе од еден месец пролетта и календарски ни пристигнува, па време е да почнеме да размислуваме за ново, добро модно парче со кое ќе го освежиме гардероберот. Овојпат нурнуваме во излогот на Бершка, а погледот го задржуваме на ...

Повеќе »

BERSHKA ни носи пролетни чевли во весели бои

Bershkа ни носи убаво изненадување за потоплите денови – чевли и сандали во силни бои кои не можат да не бидат забележани. Како се приближува пролетта, се повеќе размислуваме на шарената и „обоената“ гардероба. Токму затоа не израдуваа новите обувки ...

Повеќе »

Розова пролет со BERSHKA

Пролетните модни парчиња, баш како и природата, ќе бидат шарени, енергични и весели. Таква модна енергија ни нои Бершка за пролет 2019 со новата колекција. Додека модните трендови за пролет 2019 се прилично разнолични, сезоната на потопли денови сепак, ќе ...

Повеќе »

Поглед на новогодишната колекција на BERSHKA

BERSHKA има младешка и весела новогодишна колекција, а акцентот е на фустанчињата. Што ни препорачуваат за сезоната на забави од BERSHKA? Светки и металик нијанси. Доминираат елегантната црна боја, потоа сребрената и трендовската зелена. За оние пак, кои поубаво се чувствуваат ...

Повеќе »

Војнички принт во BERSHKA, модни парчиња кои сигурно ќе ги посакате

Пријатно изненадување ни доаѓа од BERSHKA. Војничкиот принт може да се најде на различни модни парчиња за сесоната есен/зима, а може и да се „стокмиме“ во војнички стил од главата до стапалата. Од војнички јакни (кои многу ни се допаѓаат!), до ...

Повеќе »

Погледнете ги овие црвени салонки од Bershka

Есенската колекција на Bershka се збогати со уште еден чифт салонки на висока потпетица. Со тоа што се во силна црвена боја, совршени се за свечени пригоди и за пред-новогодишните забави. Секако, може да се носат и во деловна атмосфера убаво ...

Повеќе »