Тег архиви: бестселер

Најбаран фустан на сезоната: Жолтиот плисиран фустан од MANGO

Плисираниот фустан во три нијанси – жолта, темно сина и бела, е најбараното модно парче од Манго за лето 2018. Овој фустан од Манго е ѕвезда на Инстаграм. Самата крација освојува на прв поглед. Идеална е за летните денови, а ...

Повеќе »

Обетките со цветен мотив кои ги носеше Меган Маркл, распродадени за дамо 10 минути!

Обетките во форма на роза, кои чинат 3.000 долари,  какви што носеше Меган Маркл, се распродадени во рок од десет минути. Не напразно модните брендови се пресреќни кога член од кралското семејство ќе облече модно парче од нивната колекција. Таквите ...

Повеќе »

MANGO ја има најубавата чанта на сезоната

Шпанската модна марка Манго има уште еден бестселер за лето 2018. Станува збор за моделот на чанта „midi tote“ , дизајниран од вештачка кожа обложена со крупна мрежа. Чантата има дрвени, округли рачки, и суперпрактична е за секој ден. Може да ...

Повеќе »

Нов хит од MANGO: Белиот фустан на преклоп по кој „збудале“ Инстаграм

MANGO има нов бестеселер. Станува збор за бел макси фустан на преклоп, од новата колекција Committed. Целата колекција Committed многу брзо ги освои модните „инсајдерки“, но сепак, белиот секси фустан предводи според интересот на купувачите. Лелеавиот макси фустан со кратки ракави ...

Повеќе »

Фармерките кои ги носеше Меган Маркл станаа хит, а сега се пак во продажба

Ако сеуште се сомневате дека Меган Меркл не е една меѓу највлијателните личности во модниот свет, прочитајте ја оваа интересна информација. Имено, фармерките кои таа ги носеше во Торонто, минатиот октомври, (многу едноставен модел на фармерки), од не толку познатата ...

Повеќе »

Најпродавано модно парче од MANGO за пролет: Кошула-фустан во маслинеста боја

Mango има нов бестселер. Станува збор за кошула-фустанот во маслинеста боја, кој веќе е на листата на најпродавани модни парчиња за сезоната пролет/лето 2018. Фустанот во „милитари“ стил, со ремен на струкот, брзо ги освои срцата на гратските девојки. Практичен ...

Повеќе »

Хит фустанче од MANGO – „бестселер“ за пролет 2018

Во преубава боја, сина, и со лелеав материјал, Манго има бестселер во новата колекција. Во категоријата на фустани, листата на бестселер ја предводи лесниот, разигран и малку проѕитен фустан од шпанската модна марка Манго. Моделот е дизајниран во една од ...

Повеќе »

Бестселер од MANGO: Розовите сомотски панталони

Откако се појавија во есенската колекција, за брзо време го освоија Инстаграм. Станува збор за уште едно модно парче од Манго по кое „лудуваат“ девојките низ светот – розовите панталони од сомот. Тие се вистинско освежување во есенско-зимскиот гардеробер, не ...

Повеќе »

Ова е најпродаваниот есенски фустан од ZARA

Станува збор за нов модел на кошула фустан кој е наследник на летниот бестселер – кошула фустан со риги, само што овојпат тој не во црвена туку во сина боја. Најпродаваното модно парче од колекцијата пролет/лето 2017 години од Зара, ...

Повеќе »

Колекција на чевли на Шарлот Олимпија инсирирана од детски бестселер

Најпродаваната книга за мали деца во САД уште од нејзиното прво издание во 1940 година, „Pat the Bunny” , доби моден омаж за нејзината 75-та годишнина. Џулија Ројтфилд, основач на „лајфстајл“ блогот Роми енд Банис лансираше лимитирана едиција составена од ...

Повеќе »