Tag Archives: Бијонсе

Се враќа IVY PARK, соработката меѓу Бијонсе и Адидас

  Бијонсе на својот Инстаграм профил ја најави новата соработка со Адидас, под името кое веќе е познато, IVY PARK. Модните познавачи велат дека новите Адидас патики, Sleek 72, ќе бидат „маст хев“ за претстојната сезона. View this post on Instagram IVY ...

Read More »

Бијонсе стана нов креативен партнер на Адидас

Популарната спортска марка Адидас и ѕвездата Бијонсе го најавија новото партнерство, што значи време е да направиме „чистка“ во гардероберот меѓу спортските парчиња, за да ослободиме место за нови. Новата колекција од оваа соработка ќе содржи спортска облека и патики, ...

Read More »

Бијонсе речиси без шминка на насловната на американскиот Вог

Најважното, септемвриското издание на американскиот Вог го краси Бијонсе. Очекувањата за посебноста на насловната страница се исполнија. Уште кога ѕвездата го одбра за фотограф својот пријател, кој инаку е и прв фотограф-афроамериканец кој фотографира за насловната на американскиот Вог, се ...

Read More »

Изглед на денот: Костимите на Бијонсе на фестивалот Coachella

Откако минатата години поради бременоста го откажа настапот на музичкиот фестивал Coachella, сите очекуваа дека годинава таа ќе им се одолжи на своите фанови, и навистина тоа се случи – настапот на Бијонсе бил музички и танцов спектакл. Својот „жежок“ перформанс ...

Read More »

Како изгледа толку секси? Бијонсе отворено проговори за својата диета

36-годишната пејачка и глумица, Бијонсе, призна дека има големи проблеми со варирање во телесната тежина и за да изгледа привлечно мора да воведува конкретни диетни програми. „Не сум од оние жени кои немаат облини, испробував различни видови на диети уште ...

Read More »

Најпопуларни лица на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ги објави статистиките во кои се открива кој од славните лица имал најмногу пријатели во годинава која изминува,  а чија фотографија собрала најмногу „лајкови“. И овојпат (втор пат последователно) најмногу пријатели имала Селена Гомес, дури 130 милиони. Веднаш по ...

Read More »

Изглед на денот: Бијонсе и синиот ангелски фустан

Пејачката се појави на црвениот тепих на VMA наградите во друштво на семејството, облечена во извонредна креација. Кој го дизајнираше фустанот на Бијонсе? Иако многумина погодуваа дека зад креацијата стои Живанши, згрешија. Зад небесно синиот фустан со бел ремен и нагласени ...

Read More »

Во продажба колекцијата на спортска облека на Бијонсе

Ако сеуште не сте мотивирани да почнете да вежбате, погледнете ја новата колекција на Бијонсе и сигурно ќе се активирате. Новата линија на спортска облека на Бијонсе се вика Ivy Park и веќе е достапна во продажба на Нет-а-Портер, Топшоп и Нордстром, ...

Read More »

Модните изгледи на Super Bowl: Бијонсе инспирирана од Џексон, Гага со импресивна шминка

  Традиционално и годинава на првиот викенд во месецот февруари се одржа Super Bowl натпреварот на кои учествуваа и музички ѕвезди како дел од програмата. Бијонсе се појави во црно боди со златни ремени, костум кој речиси е идентичен на ...

Read More »

Диетниот режим на Бијонсе: Диета спортивна на „Дукан“ и „Аткинс“

Како изгледа толку секси? Бијонсе отворено проговори за својата диета во емисијата „Добро утро Америка“. Пејачката призна дека има големи проблеми со варирање во телесната тежина и за да изгледа привлечно мора да воведува конкретни диетни програми. „Не сум од ...

Read More »