Tag Archives: бикини

Џенифер Лопез го урна Инстаграм со фотографијата во микробикини

Џенифер Лопез е експлозија на енергија и сензуалност. Лесно ги натера обожавателите на Инстаграм да „полудат“ со објава на само една фотографија – како таа позира во микробикини. 50-годишната ѕвезда е мајка на две близнаци, Ем и Максимилијан, а по ...

Read More »

Наш фаворит на костим за капење од GUESS

Топ моделот Елизабет Тарнер и годинава, како и минатата година, е ѕвезда на рекламната кампања на модната марка GUESS рекламирајќи ја летната колекција на костими за капење и долна облека. Додека лани бевме воодушевени од карираните костими со висок долен дел ...

Read More »

На „пет минути“ пред годишен одмор: Како да изгледате послаби во костим за капење

Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно прашање на ...

Read More »

5 трендовски костими за капење од Х&М

Сезоната за на плажа е конечно тука, а Х&М нуди многу инспирации за лето 2017. Шведската модна марка објави нов тренди-водич во кој ги презентира „најжешките“ костими за капење. Водичот е насловен ‘Sunshine State’, а во него позира моделот Кора ...

Read More »

Колекција на костими за капење од Pull & Bear

Уште една популарна модна марка ја претстави својата колекција на костими за капење за лето 2017.  Pull & Bear за ова лето ни предлага неколку едноставни модели на кои се додадени трендовски детаљи. На пример, во игра се металик нијансите, но ...

Read More »

Погледнете ја колекцијата на костими за капење од Goldenpoint

Сакате бикини во бохо стил, дамски или пак шик? Каков и да е вашиот посакуван изглед за на плажа, меѓу моделите од новата колекција на Goldenpoint сигурно ќе си го препознаете вашиот фаворит. Новата колекција на костими за капење во кои ...

Read More »

Марама наместо топ со бикини: Како да ја носиме со стил

Враќањето на свилените марами во мода кои овојпат се носат наместо горен дел со бикини, ги израдува сите оние кои чувствуваа приврзаност кон тоа мало неодоливо парченце ткаенина. Еве инспирација како може да ја носите свилената марама ова лето. Прво, ...

Read More »

Како да изгледате послаби во бикини

„Пет минути“пред поаѓање на годишен одмор и немате време за никаква диета, како да изгледат повитки во бикини. Фит советникот Кендис Драпер ги советува девојките кои купуваат бикини како да изгледаат повитки во нив. Таа вели дека главно прашање на ...

Read More »

(ВИДЕО) Направете сами фенси костим за капење, едноставно и многу оригинално!

  Ниту еден костим за капење не ви се „погодува“ и не ви е баш по ваш вкус (за изглед) и баш по ваша мера. Ве рабираме, сакате нешто поинакво, пооригинално, и уште да ви „стои“ како оние омилените гаќички. ...

Read More »

Визуелно трикче: До совршен задник во бикини

Со едно мало трикче и ситна интервенција на вашиот долен дел од костимот за капење може да постигнете супер ефект – визулено да го подигнете задникот. За визуелен лифтинг на задникот потребна ви е една мала интервенција на костимот за ...

Read More »