Тег архиви: Bitsiani

Bitsiani: Нов водич за матуранти за пролет 2019 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Времето на матурските прослави наскоро доаѓа, а матурантите веќе забрзано го подготвуваат својот изглед за оваа возбудлива вечер. Продавниците на Bitsiani се несомнено една од омилените дестинации на младите луѓе – место каде можат да најдат трендовски парчиња, уникатни комбинации, ...

Повеќе »

GUAPERIA – нова летна кампања на Bitsiani (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Брендот Bitisiani објави нова, летна кампања во која се претставени најновите парчиња од колекцијата за лето 2018. Парчињата се наменети за момците кои се храбри и секогаш сакаар да се издвојат со својот уникатен стил и умешното комбинирање на облеката. ...

Повеќе »

Машки чевли: Матуранти, погледнете ги овие модели од BITSIANI

Матурските вечери се убави мигови кога се разделуваме од средното образование, и полека ги трасираме нашите професионални патишта за иднината. И затоа, на ваквите свечени мигови сакаме да се дотераме, да изгледаме убаво за матурската забава, но и да го ...

Повеќе »

Bitsiani подготвува стилски водич за матуранти

Со доаѓањето на сезоната на матури неизбежна е потрагата по комбинација со која матурантите ќе бидат впечатливи и уникатни, а сепак ќе го задржат младешкиот дух. Веќе трета година по ред, Bitsiani подготвува стилски водич за матуранти со кој сака ...

Повеќе »

BITSIANI есен/зима 2016: ретро шарм со модерна елеганција

Шармот на мажите и атмосферата од 60-тите во комбинација со модерни елементи и динамиката на денешното секојдневие е темата на која Bitsiani ја раскажува својата приказна за оваа сезона. Така, во сценариото на кампањата за есен/зима 2016 имаме современ маж ...

Повеќе »

Bitsiani: Моден водич за матуранти

Втора година по ред, модниот бренд Bitsiani подготви каталог со предлози за матурскиот изглед на момците. Во таканаречениот стилски водич за матуранти може да се најдат десет предлог комбинации соодветни за матурската вечер, но и за летните денови и вечери ...

Повеќе »

Што да облечете за матурската вечер? Консултирајте го Водичот за матуранти на Aristoteli Bitsiani

Со доаѓањето на матурските вечери секогаш владее дилемата што да се избере за софистициран, но сепак младешки изглед. Продавниците на Aristoteli Bitsiani се секогаш едни од најпосетуваните дестинации кога станува збор за матурските подготовки на момците, а оваа сезона брендот ...

Повеќе »