Тег архиви: Бјанка Балти

Моника Белучи – кралица во кампањата за декоративна козметика на Долче и Габана

Моника Белучи е лице на кампањата за декоративна козметика на Dolce & Gabbana која се води под хаштагот #BeAQueen. Долче и Габана ја лансираа новата колекција на декоративна козметика, а за потребите на рекламната кампања ги ангажираа убавиците Моника Белучи, Бјанка ...

Повеќе »

7 незаборавни изгледи на Бјанка Балти

На неодамнешната ревија на Долче и Габана, оваа прекрасна Италијанка на модната писта зачекори во шестиот месец на бременоста. Балти е веќе мајка на 8-годишната Матилда и ужива во мајчинството. Кога ќе ја погледнеме нејзината совршена силуета тешко би поверувале ...

Повеќе »

Страсен танц на прекрасната Бјанка Балти во спотот на Долче и Габана

Моделот Бјанка Балти танцува со „бабаси“ на фламенко ритам. Ритамот на музиката потсетува на отчукувања на срце, додека Балти танцува во чест на 30-годишнината на марката Долче и Габана, за новата колеција пролет/лето 2015.  

Повеќе »