Тег архиви: Блејк Лавли

Изглед на денот: Блејк Лавли во Мајкл Корс на ревијата на Корс

На модната недела во Њујорк, на ревијата на американскиот дизајнер Мајкл Корс, глумицата се појави во креација од есенската колекција на креаторот – беж фустан и палто. Со дискретна, нежна розова шминка, Лавли изгледот го заокружи со чевли од колекцијата ...

Повеќе »

Накитот на Блејк Лавли „тежи“ 4 милиони долари

За промоцијата на нејзиниот нов филм „ The Age of Adaline“ глумицата се преоблече дури 11 пати, но уште поимпресивно беше што Лавли носеше накит вреден 4 милиони долари. Што би биле 11 модни комбинации без дијаманти?  Се разбира, треба ...

Повеќе »

Блејк Лавли: Стил кој го воодушеви светот на модата

Блејк Лавли немаме можност често да ја гледаме на јавните случувања. Имено, откако  заврши со снимањето на серијата „Озборувачка“ која ја прослави младата актерка, таа веќе  се посвети на семејството и својот сопруг Рајан Рејнолдс. Холивудската убавица повторно се најде ...

Повеќе »