Тег архиви: боб

Кои фризури им прилегаат на сите девојки и жени?

Кои три фризури им одговараат на сите девојки и жени? Која друга, ако не “боб“ фризурата во повеќе варијации и форми. Со неа секогаш имате убав изглед бидејќи е лесна за одржување, а оддава впечаток на уредна фризура и негувана ...

Повеќе »

Супермоделката Наоми со нова фризура, инспирирајте се

Наоми Кемпбел во модниот свет е позната како супермодел со најголема моќ за трансформација. Таа беше кралица на Париската модна недела 2019 година, а нејзиниот најнов изглед што го покажа на модната ревија на „Валентино“ го „збрлаве“ Интенетот. Црната Венера ...

Повеќе »

„Фејк“ значи „аут“: Што се случи со боб фризурата на Кејти Холмс?

На неодамнешната Мет-Гала, глумицата се појави со убава боб фризура. Дури даде и драматична изјава „погледнете го мојот нов стајлинг на косата“. Го погледнавме. И искрено ни се допадна, се додека не видовме дека е „фејк“. Откако ги собра пофалните комплименти ...

Повеќе »

Новата фризура на Зендеја Колман собра негативни критики

Нам ни изгледа слатка, но дузина негативни критики се адресирани на пејачката и глумица Зендеја која драстично го смени имиџот. Новата промена на коса пристигна многу брзо. Зендеја ја претстави новата фризура на Кидс Чоис Авардс, а по настанот следуваше ...

Повеќе »