Тег архиви: бои

Амал Клуни го носи трендот на 2020 – контраст на бои

Убавата адвокатка е фотографирана на њујоршките улици во исклучително издание. Имено, Амал Клуни веќе го облече трендот кој ќе доминира на пролет во 2020 година. Станува збор за комбинација на силни бои. Адвокатката носи виолетов фустан и мантил во силна ...

Повеќе »

За здрав сон: Во која боја е вашата постелнина?

Здравиот сон е уште една важна алка од „синџирчето“заслужно за нашата убавина. Затоа изборот на постелнината не треба да го препуштиме на случајноста. Постојат различни постелнини, од памучни до свилени и ленени…Сите тие често содржат и синтетика за да бидат ...

Повеќе »

Трендови на бои на венчаници за 2019 година

2018 година е при крајот, па време е да погледнете кон годината која следува и кон трендовите на бои кои ги носи за идните невести. Според модните дизајнери, најголем тренд на 2019 година, кога станува збор за венчаниците, ќе бидат ...

Повеќе »

Сите бои убаво ми стојат! Еве како да носите шарени модни комбинации (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Не плашете се да носите повеќе бои на себе! Оваа игра на шарени модни комбинации не само што е многу забавна и не само што расположува, туку е привлечна и за оние кои не гледаат, особено во есенските тмурни денови ...

Повеќе »

Револуционерна промена на косата со боите од Wella

Wella Professionals Македонија, на 7ми Мај во хотел Queen Т.Ц. Зебра, од 12 до 15ч оддржa Wella настан на кој никој не останa рамнодушен. Голем број на фризери професионалци имаа можност да погледнат и дознаат сѐ за новитетите Wellaplex и ...

Повеќе »

5 бои кои ќе ги носиме во 2018 година

2018.ќе биде во знакот на силните бои. Во продолжение погледнете ги петте бои кои според дизајнерите и „стрит стајл“ ѕвездите ќе доминираат во текот на целата следна година. Портокалова Портокаловата е една неочекувана нијанса која ќе почне да доминира од ...

Повеќе »

Лакот за нокти ни го открива карактерот

При изборот на боја на лакот, обично размислуваме за тоа како ќе ни одговара со облеката, но не и со карактерот. Сепак, токму изборот на бојата може да открие нешто за во очите на другите. По правило, зад црвениот лак ...

Повеќе »

Топ 8 трендовски нијанси на лакови за нокти за пролет 2017

Потоплите денови ни носат посвежи и повесели нијанси на лакови за нокти и оваа година. Судејќи според новите производи од популарните козметички марки, пред нас е еден многу романтичен период, со акцент на пастелните тонови меѓу кои доминираат розовата и ...

Повеќе »

Топ 3 бои кои ќе доминираат оваа зима

За студените денови оваа година се форсираат три необични бои кои не ги носевме често во изминатите сезони. Кафена во сите нијанси Исто како и кај трендот кај косата, смеѓата боја се враќа во мода преку сите нејзини нијанси. Одлично ...

Повеќе »

Бои на гардероба кои ни носат среќа во текот на неделата

Ако сакате вашиот ден да биде суперпродуктивен, можеби е добро да го погледнете „хороскопот“ на боите на облеката која треба да ја носиме од понеделник до недела. Понделеник Понеделникот е под заштита на Месечината. Облечете облека во светли бои, комбинирајте ...

Повеќе »