Тег архиви: божиќна салама

Весел божиќен ролат

Развеселете ја божиќната трпеза со слатка божиќна салама. Намирници – 1 марагрин, 200 грама чоколада за готвење, 100 грама шеќер, 2 јајца, 300 грама petit beure кекси, 300 грама желе бомбони, шака ораси, шака бадеми, 10-на суви смокви, кора од 1 портокал, ...

Повеќе »