Tag Archives: брак

Дали и до кога треба да се толерираат кавгите во бракот?

Дали кавгите во бракот се добра или лоша работа? Од претераното префрлање, незадоволството и нерешените кавги секако дека конфликтите меѓу партнерите се продлабочуваат. Без оглед дали станува збор за ситници или за крупни расправии, генерално сме свесни дека кавгите во ...

Read More »

Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, разводот сега е официјален

Официјално се затвора еден од најкратките бракови во Холивуд: траеше само осум месеци! Според објавата на ТМЗ, судијата одлучил да го одложи датумот за финална одлука која се базира на одобрување на разводот, но тоа ќе се случи формално на ...

Read More »

Шарлиз Терон објасни зошто не се мажи

По повод наградата Women Of The Year 2019, Шарлиз Терон се „отвори“ и за првпат го објасни вистинскиот мотив зошто не е мажена. Шарлиз Терон се отвори за јавноста, за прв пат раскажувајќи неколку детали за нејзиниот приватен живот, вклучувајќи ...

Read More »

Џастин Бибер и Хејли Болдвин по вторпат се венчаа

Џастин Бибер и Хејли Болдвин по вторпат си рекоа „да“, пренесува списанието „People“. На 30-ти септември, парот се венчаа со фантастичен прием во хотелот Монтаж Палмето Блаф, во Јужна Каролина. На забавата присуствувале најблиските пријатели и семејството на малденците. Џастин ...

Read More »

Шерон Стоун – подготвена за трет брак

Глумицата Шерон Стоун го прослави својот 60-ти роденден, а на подарок наводно добила веренички прстен со дијаманти. Ае зборува дека славната глумица тајно се верила со својто 20-години помлад придрушник. Ѕвездата на „Основен инстинкт“ славенечкиот викенд го минала на плажите ...

Read More »

Водич за живот: „Полесно е да се биде љубовник отколку маж…“

Неуспешниот брак како причина за психички нарушувања кај сопружниците Бракот како признат социјален облик на полна заедница, која со закон е утврдена, треба да се заснова на топла емоционална врска меѓу сопружниците, меѓусебно почитување, доверба, другарство и љубов. На нашето ...

Read More »