Тег архиви: брчки

Домашна маска за лице против брчки

Брчките околу очите и подочниците се чест проблем во поодминати години. Жените користат разни лосиони за затегнување на кожата, која поради староста ја изгубила еластичноста. Не можеме да кажеме дека лосионите немаат ефект, но денеска ќе ви презентираме потполно природен ...

Повеќе »

Како моментално до мазна и блескава кожа, со здрав изглед!

Кога се подготвувате за хаотичен ден, дали некогаш сте посакале моментално да ги коригирате брчките, и да имате измазнета кожа на лицето? А ако сте една од оние модерни, зафатени жени што сакаат брзо и делотворно решение за коригирање на ...

Повеќе »

Како да се изедначат несовршеностите на кожата, и исполнат дури и најдлабоките брчки на лицето

  Истражувањата покажуваат дека една од причините за неминовниот процес на стареењето на кожата е губењето на значајно количество на хијалуронската киселина која се смета за клучен причинител за појавување на длабоките бори. Молекулите на хијалуронската киселина се главните состојки ...

Повеќе »

Eucerin Q10 Active – еликсир за подмладување на кожата

  Секоја жена посакува да биде атрактивна, да има мазно лице и да блеска со убавина. Меѓутоа, поради годините и надворешните фактори кожата се опушта, а на лицето се губи сјајот и се појавуваат брчки. Иако најчесто се забележуваат во ...

Повеќе »

Eucerin ELASTICITY+FILLER –последен научен новитет за нега на кожата

За ефективна нега на возрасната кожа по 50-тата година Еуцерин ја дополни колекцијата за нега на возрасна кожа со производите Eucerin ELASTICITY+FILLER. „Одделот за истражување и развој на Еуцерин постојано работи на унапредување на технологијата за борба против стареење на кожата ...

Повеќе »

Еucerin Elasticity+Filler за кадифено мека кожа без брчки и по 50-та година

За подобра еластичност и пополнување на длабоките брчки Како што нашата кожа старее, структурата се менува. Еластичноста, цврстината и сјајот се намалуваат, а брчките стануваат сѐ повидливи и подлабоки. Губење на еластичноста, во комбинација со појавата на длабоки брчки, е ...

Повеќе »

Природна домашна крема против стареење и брчки

Појавата на брчките е неминовна кај секоја жена, а дури ни најскапите креми не гарантираат комплетно совладување на ова козметичко несовршенство. Ако имате време и желба да подготвите домашна крема против брчки, тогаш би можеле да го искористите овој одличен ...

Повеќе »

9 намирници за младешко лице

Не се може против природата, но некои здрави намирници помагаат во забавување на природниот процес на стареење и ви осигуруваат подолг младешки изглед на лицето. Подеднакво е важно кога, како и во која количина да се конзумираат овие намирници.   ...

Повеќе »

„Најгугланото“ прашања за убавина е…

Сите ние барем неколку пати сме пребарувале на „Гугл“ различни одговори поврзани со убавината, негата и разубавувањето. И веројатно претпоставувате кое е „најгугланото“ прашање…Или не. Не, не е „како да ослабнам“ туку…   „Како да ги намалам брчките на лицето“. ...

Повеќе »

Црниот пипер е фантастичен и во негата на лице и против брчки

Веројатно ви се познати добрите страни на црниот пипер за подобрување на циркулацијата, за намалување на мастите во крвта, за забрзување на метаболизмот при диетите, но знаевте ли дека црниот пипер може да одигра голема улога и при негата на ...

Повеќе »