Тег архиви: бремена

Меган Маркл е во третиот месец на бременоста, бебето се очекува на пролет

Меган Маркл и принцот Хари очекуваат принова, потврди Кенсингтонската палата. Кралското бебе ќе се роди на пролет, 2019. Војвотката од Сасекс е бремена, оваа вест брзо се прошири на социјалните медиуми, а доаѓа од Кенсингтонската палата. Сите гласини за наводната ...

Повеќе »

Топ моделот Кендис Свонепул е бремена

Уште еден ангел од редот на Викторија сикрет ќе стане мајка. Моделот Кендис Свонепул е бремена. Топ моделот го очекува своето прво дете со нејзиниот вереник, Бразилијанецот Херман Николи. А само пред една недела иста среќна вест споделија и Бехати ...

Повеќе »

Ким Кардашијан – бремена и гола за списанието C

За Ким Кардашијан не е ништо необично позирањето топлес или гола. Сега, кога е бремена, тоа го направи за списанието С. Во разговорот за списанито С славната мајка зборуваше за нејзините борби за да остане бремена, а дека е горда ...

Повеќе »