Тег архиви: брза

Посно и брзо: Обланда со крем од лешници и чоколадо

Идеја за посен десерт – пробајте ја вкусната обланда која се подготвува брзо и без да ви треба вештина во кујната. Потребни намирници – 1 кора за обланди, 250 грама лешници, 250 грама маргарин, 100 грама шеќер во прав, 100 грама ...

Повеќе »

Брза и совршена чоколадна торта (со само неколку намирници)

Подгответе ја лесно и уживајте во вкусот. За тортата се потребни само неколку намирници- јајца, сечкани бадеми, темно чоколадо, шеќер и путер. За посебен шарм може да се додаде рендана кора од портокал, а за подобро да се „поткрене“  – ...

Повеќе »

Брза диета за детоксикација на организмот

Диетата со овошје и зеленчук се држи само три дена и идеална е за детоксикација на организмот особено по празничните периоди кога знаеме малку да претераме со вкусната храна и пијалаците. Со оваа диета резултатите се видливи уште по третиот ...

Повеќе »