Тег архиви: Calzedonia

Џулија Робертс ги рекламира новите трендовски чорапи од Calzedonia

„Најубавата насмевка во Холивуд“ повторно е заштитно лице на новата кампања на италијанската модна марка за долна облека. Енергична, позитивна и секогаш единствена – вака, во три збора, може да ја дефинираме Џулија Робертс, холивудската глумица. Сакајќи да ја претстави ...

Повеќе »

Костими за капење за лето 2018 од Calzedonia

Популарната италијанска марка за долна облека и костими за капење, Calzedonia, ја објави својата рекламна кампања преку која ги најавува моделите на костими за капење дизајнирани за лето 2018.  Кампањата е снимена на Бахамите, а во новите модели на костими ...

Повеќе »

Calzedoniа ги има најубавите кратки стилизирани чорапи за оваа есен/зима

Оваа сеозна дизајнерските стилизирани чорапи се вратија на модната сцена и служат како додаток за освежување на секоја поелегенатна модна комбинација. Трендовите велат, доколку носиме стилизирани кратки чорапи, да ги покажеме, односно да ги комбинираме со здолниште за да бидат ...

Повеќе »

Хеланки со ефект на кожа од Calzedonia

Со првите есенски денови хеланките полека се враќаат на модната сцена, а покрај спортските модели кои се погодни за кежуал варијанти но и за спортување, оваа сезона се актуелни хеланките со ефект на кожа. Тоа го потврдува и новата колекција ...

Повеќе »

Трендови за на плажа од Calzedonia

Моделот Мишел Басвел ги презентира трендовите за на плажа сугерирани од марката Calzedonia во мајското издание на списанието „Вог“. На насловната страница Басвел позира во бел едноделен костим за капење во комбинација со впечатливи бели обетки. Едноделните костими со врвци се ...

Повеќе »

На плажа со костимите од новата колекција од Calzedonia

Италијанската модна марка Calzedonia е подготвена за забава на плажа со нивната летна кампања на костими за капење. Фотографирани на плажа од страна на Бен Ватс, моделите Тони Гарн, Бланка Падила, Џорџија Фовлер и Офели Гилерманд се појавуваат во рекламаната фотосесија. ...

Повеќе »

Мрежести чорапи со панделка (модел од Calzedonia)

Мрежестите чорапи се вратија во мода, но сега тие се носат со тексас и со патики. Италијанската марка Calzedonia лансираше модел на мрежасти чорапи со панделка, кои преку ноќ станаа хит на социјалните мрежи. Како да не ги обожаваме!

Повеќе »