Тег архиви: Cara Delevigne

Зошто топ моделот Кара Делевињ заминува од модните писти

Зошто еден фантастично успешен топ модел како Кара Делевињ би се откажал од она за што сонуваат 90% од девојките? Според се, заради тоа што сака да го следи својот сон, да го работи тоа што сака и да ужива ...

Повеќе »

Кара Делевињ: Те сакам повеќе отколку што тоа може да се каже со зборови

Пријателството на Кара Делевињ со Кемдал Џенер продолжува и понатаму. Веднаш по тажната вест дека баба и почина, Кара допатува од Бахамите во Лос Ангелес да биде во друштво на Кендал и полесно да ги помине тешките моменти. Нејзината баба (по ...

Повеќе »

Кара и Кендал во страсна прегратка за „Лав“

Оваа страсна прегратка е за насловната страница на февруарскиот број на Лав (Love) магазинот.     Кара Делевињ и Кендал Џенер се почесто ги гледаме заедно. Оваа недела и двете не учествуваа на шоуто на Викторија сикрет, но затоа настапија за Шанел ...

Повеќе »

Аристократска Европа преку „Шанел Мајсторство на уметноста Салзбург“

Вчера беше жешко во модните кругови. Во ист ден се одржуваа спектакуларното шоу на Викторијас сикрет во Лондон и Шанел Мајсторство на уметноста Салзбург (Chanel Metiers d’Art Salzburg), гламурозната најава на колекцијата есен зима 2015/2016 на Шанел. Двете шоуа со комплетно ...

Повеќе »

Кара Делевињ меѓу Шанел и Викторија сикрет

Кара Делевињ, добитник на наградата Модел на годината на Британските модни награди 2014 (British Fashion Awards), во понеделникот пристигна во Лондон со приватен авион. Карл Лагерфелд и го позајми својот приватен џет на Кара Делевињ, за да пристигне навреме на ...

Повеќе »