Tag Archives: Carter’s

Многу љубов во дизајните на новата колекција за бебенца од Carter`s

Модни парчиња дизајнирани со мнооогу љубов за вашите најнови членови на семејството. Секој модел е малку посладок, секоја ткаенина малку помека и секој стил е повеќе кул. Такви се новите практични и модни парчиња за бебенца во новата колекција пролет/лето 2020 ...

Read More »

Сонувајте слатко во пижамите на Carter`s (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Carter`s не престанува да не радува со новите модели со кои се полнат продавниците. Овојпат, се вљубуваме во пижамчињата кои со веселите дезени и убави пораки веќе ни ја донесоа пролетта. Големини, достапни во продажба, има за деца од 12 ...

Read More »

Шопинг во последен час: Новогодишни попусти во Carter`s & OshKosh (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во нашата омилена продавница за бебенца и дечиња Carter`s & OshKosh во тек се новогодишните попусти. Ајде, да ги дотераме најмилите и најмалите и тоа по супер цени! Попустите се од 10 до дури 60 отсто. А, модните парчиња се преслатки, ...

Read More »

Не ги пропуштајте празничните попусти – 30% во Carter`s

Од денес стартуваа попустите во Carter`s на колекцијата есен/зима 2017. Искористете ја оваа можност за паметен шопинг со -30% намалување.   Се гледаме во брендираните продавници Carter`s  – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово.

Read More »

Прекрасна колекција од Carter`s дизајнирана за празничната сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција од Carter`s ќе ви ги реши сите главоболки со дотерувањето на вашите најмили за свечената сезона на новогодишни и божиќни празници. Моделите се по последен тренд, а материјалите многу пријатни за носење – што е познат пристап на Carter`s ...

Read More »

Во продавниците Carter`s пристигна нова колекција: Little baby basics

Новата колекција „Little baby basics“ е достапна во продажба во брендираните продавници Carter`s  – Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово. Колекцијата е наменета за дечиња од 0 до 24 месеци и содржи се што е неопходно ...

Read More »

Искористете ги попустите: Black Friday во продавниците Carter`s

Популарните попусти на сезоната наречени Black Friday ќе може да ги ползувате во продавниците Carter`s. Ве очекуваат намалувања од 20 отсто на новата колекција и дополнителни 20 отсто на веќе намалените производи со 30 отсто попуст. Не размислувајте двапати, вистинско време е ...

Read More »

За топли, слатки соништа: Сетови од два чифта пижамчиња со долги ракави од Carter`s

Новата колекција на Carter`s ни донесе и практичен, а дизајнерски производ од пријатен материјал. Погодувате веќе, пижамчиња! Овојпат може да купите два чифта во сет, секако со различни мотиви. Пижамите се со долги ракави и се наменети за дечиња на возраст ...

Read More »

Carter`s колекција есен/зима 2017: Погледнете ги овие преубави моделчиња!

Новата колекција дизајнирана за студените денови е достапна во продажба во продавниците Carter`s. Овојпат од неа издвојуваме неколку модели на сетови за деца на возраст од 6 месеци до 5 години, и дуксери и тренерки за деца до 8 годишна возраст. ...

Read More »

Новата колекција на скафандери и сетови за бебиња пристигна во Carter`s! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во постудените денови на нашите најмили и најмали им одбираме топла и квалитетна облека во која и тие, заедно со нас, ќе уживаат во новите годишни времиња, есента и зимата. Се разбира, таквата облека секогаш ја наоѓаме во продавниците на ...

Read More »