Тег архиви: Carter’s

Најубавите Halloween маски за најмилите се достапни во Carter’s

Популарната модна марка за деца Carter’s годинава со уште еден новитет – линија на маски за најзабавниот ден во светот, Halloween. Пружете им ја веселата забава на вашите најмили маскирајќи ги во пеперутки, зајчиња, пилиња, пожарникари, еднорози…, во најпријатните ликови ...

Повеќе »

Од денес -нови попусти во сите продавници на Carter’s!

Од денес (12-ти август) почнаа нови попусти во Carter’s.   Искористете ја шансата за паметен шопинг и побрзајте во Carter’s – Скопје сити мол, Капитол мол и Веро центар (приземје). За повеќе информации посетете ја Фејсбук страницата – ТУКА.  

Повеќе »

150 години со најдобрата детска модна марка Carter’s

Да ве запознаеме одблизу со приказната на популарната модна марка за деца Carter’s, најслаткиот, најнежниот и најпосакуваниот бренд за вашите малечки. Ова е приказна „исткаена“ во една фабрика во Америка, која започнала во 1865 година кога William Carter ја основал компанијата ...

Повеќе »

Совршена комбинација за врнежливите денови: Јакна и фармерки од Carter’s

Шизичка јакничка и фармерчиња за нашите мали шмекерчиња.   Carter’s ни дава супер одговор како да ги дотераме нашите деца во потоплите, но овака врнежливи денови. Во оваа јакна отпорна на дожд, а многу пријатна за носење, во комбинација со ...

Повеќе »

Среќна модна пролет со моделите од Carter’s

Првите пролетни денови се вистинско време кога го средуваме и прочистуваме гардероберот и си купуваме ново парче облека за нас и за нашите најдраги. Кога се најмалите во прашање, да ви го заштедиме времето, пролетната колекција на Carter’s е извонредна. Весели ...

Повеќе »

Пролетта пристигна во Carter’s

Пристигна новата пролетна колекција на Carter’s. Трендовите на облека за најмалите ја следат модната сцена на возрасните – враќањето на морнарскиот стил, живите бои и веселиот принт. И овојпат популарната модна марка ни нуди колекција која буквално развеселува. Принтови со срценца ...

Повеќе »

Излог: На шопинг во Carter’s со попусти од 30 и од 50 отсто!

Не ги пропуштајте големите попусти во Carter’s за да ги дотерате најмилите и најмалите. Слатки и модерни комплетчиња за бебиња и деца, фармерчиња и кошули за фраерски изглед, трендовски фустанчиња за девојченца, комбинезонки…, ѕирнете во фотогалеријата и одберете го омиленото ...

Повеќе »

Детска мода: На шопинг во последен час со попуст до 50 отсто, право во Carters!

Празничен попуст до 50% на целата колекција на Carter’s. Најголемиот американски производител на детска облека, Carters, модна марка присутна и кај нас, се грижи за стилот на нашите најмили и најмали. Од новите колекции на Carters наменети за момченца и девојчиња, одберете ...

Повеќе »

Мислите на најмалите? Тогаш секако мислите на „Картерс“

Новата колекција на „Картерс“ (Carter’s) за сезоната есен/зима веќе е во продажба и кај нас. Претпоставуваме дека со следење на трендовите немате никаков проблем, претпоставуваме и дека веќе имате изграден стил и знаете точно што да одберете за вас, за ...

Повеќе »