Tag Archives: целулит

Истакнете ја Вашата внатрешна убавина и справете се со целулитот

Надворешниот изглед го рефлектира вашето здравје и виталност. Со процесот на стареење, настануваат промени на кожата. Поради тоа, голем дел од женската  популација инвестира во козметички препарати, скапи процедури и антицелулитни третмани кои не нудат долготрајно решение.   Целулитот како ...

Read More »

Нови третмани за слабеење: За половина час ослабнете до еден килограм!

Со само еден третман со новиот револуционерен метод за слабеење Vacuslim 48 може да се загубат во обем од четири до десет сантиметри, додека пак, со методот мадеротерапија трајно ќе се ослободите од целулитот. Овие два професионални тратмана за слабеење ...

Read More »

Природни облоги од ѓумбир за намалување на целулитот и сантиметрите на колковите

Познати се позитивните влијание на ѓумбирот врз здравјето и во процесот на забрзување на слабеењето, но овојпат не зборуваме за ѓумбирот како додаток во исхраната, туку како проверен борец против целулитот. Ѓумбирот е антиоксиданс, има антибактериско дејство и придонесува нашата ...

Read More »

Како да ја намалите тежината со сода бикарбона за само две недели

Губењето на телесна тежина со помош на сода-бикарбона е идеално за девојките кои не сакаат да бидат на строги диети, а не сакаат да одат ни во теретана. Девојките кои веќе се обиделе да ги загубат килограмите со сода-бикарбона велат ...

Read More »

Ова е најпродаваната крема против целулит

Во борбата против целулитот, кремите се добар сојузник, но сепак некои делуваат повеќе, а некои помалку. Според истражувањето на Rank& Style, најпродаван и најефикасен производ против целулит е кремата Body Fit Anti Cellulite Contouring Expert од Clarins. Кремата има ефект на затегнување на ...

Read More »

6 невистини за целулитот и како навистина да го „стопиме“

Стигна крема која го топи целулитот со неколку мачкања! Пристигнаа гаќички кои го топат целулитот! Вакви или слични реченици слушаме од сите страни, и би било супер ако не беа лага. Целулитот не избира ниту возраст ниту килажа. Често гледаме ...

Read More »

Никој не е совршен – И Ријана со проблеми со целулитот и стомачето

Постојано ја гледаме во заводливи пози со совршено тело на фотографиите, но дека никој не е совршен, па ни пејачката од Барбадос, покажа италијанскиот неделник „Оџи“ кој дојде до ексклузивни фотографии на кои се гледа дека Рири си има (исто ...

Read More »

Пилинг за тело што го прави помалку видлив целулитот

Подготвени сте за куси панталончиња? Без разлика дали целулитот е видлив со голо око или со стискање на дел од кожата, пилингот кој може да го подготвите дома одлично го решава женскиот непријател број 1. За да го подготвите потребни ...

Read More »

5 митови за целулитот на кои време е да престанеме да им веруваме!

Секако дека сите го мразиме целулитот, секако и дека не постои девојка која го нема. Кај некого е повеќе видлив, кај некого помалку, и што да се прави? Како да се ослободиме засекогаш од него? Мит 1. Само девојките со ...

Read More »

Топ 7 антицелулитни креми и креми за слабеење за пролет 2017

На 21 март пролетта започнува и официјално, календарски. А пролетта е најдобрата сезона за да си го вратиме телото во топ форма пред летото. Се разбира, на многумина од нас главна мака ни се неколкуте килограми наталожени во зимскиот период ...

Read More »