Tag Archives: чај за слабеење

Домашен чај за слабеење од три состојки

Три филџани од овој чај дневно помагаат за слабеење, особено на критичните зони како што се стомакот и колковите. Состојки – зелен чај, цимет и ловоров лист. Сварете 800 мл вода, тргнете ја од оганот и додадете едно стапче цимет, ...

Read More »

Направете сами чај за слабеење од пет состојки

Со овој чај кој лесно се приготвува дома може да се ослободите до 3 килограми за една недела. Доколку чувствувате надуеност, а сакате и да се ослободите од насобраата вода во организмот, да направите детоксикација и да загубите некој килограм ...

Read More »