Тег архиви: часовник

Продажбата на Huawei Watch GT 2 во Северна Македонија започна со летечки старт

Новата  46мм верзија на Watch GT на Huawei стана достапна и во Северна Македонија и истата се нуди со два дизајни – целосно црн и класичен со кафеав ремен од еко-кожа. Новиот модел е со силно надградени технички карактеристики и одлики на веќе познатите Huawei Watch ...

Повеќе »

Huawei го претстави новиот стилски и моќен паметен часовник HUAWEI WATCH GT 2

Huawei вчера во Минхен ја претстави својата нова генерација смарт часовници HUAWEI WATCH GT 2, заснована врз неодамна објавениот чипсет Кирин А1. Благодарение на малата потрошувачка на енергија на чипот, паметните часовници од серијата 42 и 46мм WATCH GT 2 ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Часовник од Parfois

Часовниците се најубавиот украс на раката, а најтрендовски часовници во нашиот град, најдовме во Parfois. Предноста на оваа модна марка (која ја обожаваме) е и во тоа што цените се пристапни, па накитот и модните додатоци може да си ги ...

Повеќе »

Часовник од соништата – Новиот (женски) Ролекс

Часовниците се секако совршен подарок за значајните празници (и родендени), тоа се подароци кои не потсетуваат на убавите мигови поминати заедно, го обележуваат деловниот успех, годишнината, прославата на дипломата или некоја друга важна пригода. Овојпат се одлучуваме за престижниот Rolex ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Трендовски часовник од Parfois

Важно е колку е часот, ама уште поважно е на каков часовник го „мериме“ времето. Време е за ваков трендовски часовник од Parfois. Модерен рачен часовник со кожено ремче и впечатлив детаљ – срценеце на бројката седум. Седум пати сме ...

Повеќе »

Моден едиторијал на фотографот Божидар Барлакоски: Секојдневниот маж

Кога би можеле да го поделиме животот само на два дела, би го поделиле на  време кое сакаме да го прескокнеме (ама не можеме), и време кое сакаме да го запреме. Тоа е нашето време, личното време, посебно на секој ...

Повеќе »

Том Форд од Епл часовникот направи џебен часовник

Мајсторот на стилот, Том Форд, понуди ново шик решение спојувајќи го стариот стил на џентлмените со новиот, ултрамодерен Епл часовник. Џебниот Епл часовник од Том Форд ќе биде промовиран на модната ревија за пролет/лето 2016 во Лондон, но тоа не ...

Повеќе »

„Бојфренд“ часовник од Шанел

Шанел не му одолеа на „бојфренд“ трендот, модата да се носи „позајмени“ работи од „дечко ми“, па го лансираше „бојфренд“ часовникот за жени. Новиот Шанел часовник изгледа многу фенси и секси. И не не чуди што луксузната модна куќа го ...

Повеќе »

Со новиот часовник на Шанел ќе заборавите на Епл часовникот

Толку многу се пишуваше како супермодерниот Епл часовник ќе ги помести стандардите, што речиси и заборавивме дека вистинската убавина на часовниците е во традицијата, во рачната изработка, во детаљите. И еве, Шанел не потсетува на тоа. Шанел е повторно во ...

Повеќе »

Нова генерација на фитнес часовници

Часовникот „Нево“ припаѓа на новата генерација на фитнес часовници што овозможува не само да бидете во контакт со вашата здравствена состојба и фитнес цели, туку има и модерен изглед. Едноставен за носење, со убав дизајн и многу технолошки можности, часовникот ...

Повеќе »