Tag Archives: часовници

Божиновски часовници и накит и Масимо Савиќ во Хераклеа – Битола

 Во недела на 15.07.2018г., во Антички театар “Хераклеа”, ни гостува еден од најмаркантните машки вокали, неповторливиот и единствен Масимо Савиќ. Се чини, нема подобро место на кое тој ќе биде како свој на своето, музичарот кој секогаш инсистира на артизмот ...

Read More »

„Победи го времето – Живеј го моментот“ со Божиновски часовници и накит и Раде Шербеџија

Пријателите на „Божиновски часовници и накит“ и претставниците на медиумите имаа несекојдневна можност да бидат во друштво  на најголемиот шармер на овие простори неповторливиот Раде Шербеџија,  зад сцената на МОБ, веднаш после одржувањето на неговиот концерт во Скопје. „Ни претставува ...

Read More »

5 нови модели на часовници GUESS кои ги обожаваат и ѕвездите

Ема Стоун, Амал Клуни, Алекса Чанг, Џиџи Хадид и Кејт Бланшет – што имаат заедничко овие пет ѕвезди освен успешноста и убавината? Секоја од нив носи часовник GUESS. Одбравме 5 нови модели на часовници GUESS кои во текот на 2017 година често ...

Read More »

Си купивте часовник? Најдобрата празнична понуда продолжува на Grouper.mk

Grouper.mk продолжува да ги руши рекордите –„Најдобрата празнична понуда” од B-Watch продаде 2000 купони за само 1 недела! Оваа година лидерот во е-трговија, Grouper.mk ги сруши сите рекорди во оналјн продажба во земјава со својата Black Friday & Cyber Monday ...

Read More »

Часовниците на DKNY конечно и во Македонија!

My Time повторно нè изненади со нов бренд. Овој пат, станува збор за прекрасните минималистички дизајни на часовниците на Donna Karan New York. Donna Karan New York е еден од најпознатите светски брендови за дизајнирани парчиња облека, часовници, чанти, накит ...

Read More »

B-watch е прва домашна компанија со реклама на Инстаграм

Компанијата B-watch, е првата домашна компанија која пласираше реклама на социјалната мрежа Инстаграм. Компанијата која е лидер во дистрибуција, продажба и сервисирање на брендирани часовници ја спонзорираше првата реклама од Македонија во првиот ден кога Инстаграм на светско ниво дозволи ...

Read More »

Кој може да и најде забелешка на новата кампања на Келвин Клајн?

Да бидеме искрени, дали некој може да најде забелешка на оваа Келвин Клајн кампања по фотошопираниот Џастин Бибер во гаќички? Најверојатно нема. Во новата кампања на Келвин Клајн главни лица се моделите Ана Јагоџинска и Тајсон Балу, а совршеното видео ...

Read More »

Своч во предизвик на луксузот

Своч (Swatch) е бренд кој отсекогаш покажувал време со емоции. Дали преку дизајнот или пак преку креативноста, Своч отсекогаш им давал можност на своите уметници да се изразат на најмалото платно на светот, платна носени од милиони луѓе, а секое ...

Read More »