Тег архиви: чевли

Имате желба за Јагуар? Ако не можете автомобил, може да се„возите“ во чевли

Британската марка за луксузни автомобили Јагуар лансираше колекција на чевли креирана во духот на новиот модел на автомобил претставен неодамна на пазарот. Колекцијата на чевли тимот на Јагуар ја направи во соработка со Оливер Свини, употребувајќи материјали кои се користени ...

Повеќе »

Храбри чевли што прават чуда!

Џесика Алба уште еднаш покажа дека знае да си игра со боите и да изгледа шик. Иако за многу жени се неудобни и тешки за одење, кој не би се согласил дека високите потпетици се најженствениот моден додаток и најдобар ...

Повеќе »

Дојде и тој момент: чевлите на Сара Џесика Паркер достапни за сите

Откако улогата на Кери Бредшоу ја лансираше на самиот врв на ѕвезденото небо, Сара Џесика Паркер ја покажа својата огромна љубов кон чевлите со високи потпетици. И беше само прашање на време кога и сама ќе стане дизајнер на чевли. ...

Повеќе »

Камерон Дијаз ја претстави својата прва линија на чевли

Сакате поедноставни модели на чевли, без многу додатоци на нив? Линијата на Пур ла виктоар за сезоната која следува нуди едноставни, елегантни чевли дизајнирани од Камерон Дијаз. Дијаз стана уметнички директор на модната марка Пур ла виктоар минатото лето, откако ...

Повеќе »

Извонредно модно искуство – Изложба за историјата на женските чевли

Во музејот Кунстхал во Ротердам се отвори изложбата која ја прикажува историјата на дизајнот на женските чевли од 1900 година до денес. Изложбата насловена S.H.O.E.S прикажува над 500 чифта чевли создадени од најпознатите креатори на чевли од минатото, а од  ...

Повеќе »

Џанвито Роси, чевли кои едноствано ги обожаваме!

На модната сцена се појави во 2007 година и веќе со првата колекција ги фрли во сенка многумина од постарите (прочуени) колеги. Претпоставувате веќе, станува збор за Џанвито Роси кој маестрално успеа да ја капитализира и искористи стартната позиција на ...

Повеќе »

Вака изгледа цела колекција на чевли со потпис на Сара Џесика Паркер (ФОТО)

Конечно се појавија фотографиите од новата колекција на чевли на Сара Џесика Паркер кои многумина со нетрпение ги очекуваа. Додека фановите на глумицата и дузина модни зависнички нетрпеливо ја очекуваат новата колекција на чевли на Сара Џесика Паркер која неодамна ...

Повеќе »

Би носеле ли чевли со крилја?

Пролетната колекција на дизајнерката на чевли Софи Вебстер ни носи модели со крилја. Британската дизајнерка Софи Вебстер која полека но сигурно го освојува светот на модата меѓу ѕвездите, со години работеше кај генијалниот дизајнер Николас Кирквуд. Откако ја лансираше сопствената ...

Повеќе »