Тег архиви: чевли

Тренд на неделата: Пепелашка чевли од Bata

Барате романтични чевли, налик на чевличињата од омилената бајка, Пепелашка? Ги најдовме во Bata. Антилопските чевли од Bata со висока потпетица се совршени за секоја важна пригода, свеченост или забава. Меки и пријатни се за носење, па со нив може да танцувате ...

Повеќе »

8 чифта бели чевли од Mango, Zara и H&M

По уренкот на лускузните модни брендови, популарните „хај стрит“ модни марки во своите летни колекции понудија неколку модели на бели чевли и сандали. Белите чевли инспирирани од стилот на 80-те години се вратија на модната сцена, па навикнете се да ...

Повеќе »

За да не се лизне: Кристен Стјуард боса зачекори на црвениот тепих во Кан

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал оваа година беше исполнет со смели фустани, дизајни со геометриски кроеви и креации како од бајка, но една актерка особено привлече внимание со својот моден избор. Кристен Стјуарт ги соблече чевлите на црвениот килим ...

Повеќе »

Guess има преубава колекција на чевли со висока потпетица

Во пролетната сезона Guess ни понуди заводлива колекција на чевли со висока потпетица, а дизајните се многу впечатливи. Во зависност од тоа дали сакате екстремно висока или умерено висока потпетица, лесно ќе може да направите избор на нови чевли од ...

Повеќе »

4 модели на чевли со висока потпетица од популарните модни марки

Би носеле ли чевли во трендовска зелена боја? Четири убави модели на чевли во зелена боја најдовме во понудата на пролетните колекции на популарните модни марки. Овие чевли со висока потпетица ќе ја подигнат секоја модна комбинација. Всушност, тие најдобро ...

Повеќе »

Нова колекција на чевли на Marwell дизајнирани од Цаци Паковска (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Преубавата нова колекција на чевли од дизајнерката Цаци Паковска ни носи свежина во пролетните денови. Колекцијата на чевли на Marwell дизајнирани од Цаци Паковска е наменета за сезоната пролет/лето 2018. За кампањата позира познатиот модел Маја Сашек, пред објективот на Елена ...

Повеќе »

Топ 10 модели на пролетни чевли од ZARA со висока потпетица

За сезоната пролет/лето, модната марка Зара пријатно не изненади со понудата на сандали со висока потпетица. Сандалите со висока потпетица се неизбежни за пролетните и летни забави кои зачестуваат во сеозната пред нас. А овојпат Зара ни нуди модели со ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли во златна и сребрена нијанса од BATA

Меѓу водечките трендови за сезоната пролет/лето се „глитер“ чевлите. Во BATA најдовме два преубави модела со златен и сребрен финиш. Овие впечатливи чевли дополнително се разубавени и со панделка. Рамните чевли од BATA ги носиме во различни пригоди – и за дневни, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чевли со висока потпетица со плетен ефект од GEOX

Празничните денови за нас се во знакот на елегантните чевли од GEOX со висока потпетица. Трендовскиот ефект на плетка кај модните додатоци е „маст хев“ за сезоната пролет/лето 2018. Го наоѓаме на чантите, ремените и чевлите во колекциите на луксузните модни ...

Повеќе »

Меган Маркл и Кејт Мидлтон во исти „Маноло Бланик“ чевли на кралска прошетка

Меган Маркл и Кејт Мидлтон на краслаката прошетка носеа соодветен чифт чевли со високи потпетици, во согласност со изборот на гардеробата, но тоа што беше впечатливо е дека станува збор за идентични салонки. За Денот на Комонвелтот, Меркл и Мидлтон беа ...

Повеќе »