Тег архиви: чевли

Топ 7 чевли украсени со кристалчиња од пролетните колекции на популарните модни марки

Сакате „џиџани“ чевличиња кои ќе ја освежат и најстрогата модна комбинација? Добрата вест е што ги има во пролетните колекции на популарните модни марки. Не станува збор само дека може да ги носиме за секоја посвечена пригода. Овие „згодни“ чевли ...

Повеќе »

Топ 6 модели на чевли од новата колекција на Massimo Dutti

Massimo Dutti во пролетната колекција ни носи преубави кожени салонки во темна нијанса, совршени за деловни модни комбинации и за посвечени пригоди. Во зависност од стилот, но и од навиките, може да се одлучите за рамни чевли, модели со дискретна ...

Повеќе »

Geox колекција чевли за пролет/лето 2018: Фантастичен резултат од соработката со Ернесто Еспозито (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Соработката на Geox со Ернесто Еспозито, еден од најпознатите италијански дизајнери за чевли продолжува и во сезоната пролет/лето 2018 со колекција на елегантни и женствени модели кои се одликуваат со софистицираност и внимание посветено на деталите. Производот на одлична креативна ...

Повеќе »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Повеќе »

9 модели на црни чевли од новата колекција на MANGO

Црните чевли се класика, а предноста им е во тоа што ги носиме секаде и во секоја модна комбинација. Во новата колекција Манго ни нуди повеќе модели на црните класици, погодувајќи го различниот вкус на купувачите. Оние кои сакаат рамно ...

Повеќе »

Zara има хит сандали за пролет/лето 2018

Zara повторно лансираше трендовско модно парче кое брзо стана хит на Инстаграм. Станува збор за сандалите со ленти со принт на две пораки – ‘pre love’ и ‘post love’, односно пред љубовта и после љубовта. Сандалите се сосема отворени на ...

Повеќе »

Чевлите ви го откриваат карактерот: Каков тип на чевли доминираат во вашиот шкаф?

Чевлите се огледало на нашиот карактер. Каков тип на чевли доминираат во вашиот шкаф? Проверете што тие зборуваат за вас. Висока тенка потпетица Високата и тенка потпетица открива дека сакате да бидете на повисоко скалило во општетсвениот живот. Сакате да бидете ...

Повеќе »

Хит модно парче од Zara – Карираните чевли со висока потпетица

Оние кои ги следат модните трендови знаат дека карираното е хит за пролетната сезона, и на гардеробата и на модните додатоци, а Зара ни нуди карирани чевли. Во пролетната колекција на Зара меѓу обувките вистинска ѕвезда се карираните чевли на ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чевли со стабилна потпетица од пролетната колекција на Zara

Zara ни носи елегантни и класични модели на чевли на умерено висока потпетица во пролетната колекција. Благодарение на меката кожа и стабилната потпетица, чевлите се совршени за деловна атмосфера, додека благодарение на класичните и неутрални нијанси – лесни се за ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Лимитирана линија на чевли од новата колекција на GEOX

Кожените чевли од лимитираната линија од новата колекција на GEOX, достапни во продажба во продавницата GEOX во Скопје Сити мол, се сè она што ни е неопходно за оваа сезона (а секако дека ќе ги носиме и во сезоните пред нас!). Дизајнирани ...

Повеќе »