Тег архиви: чорапи

5 последици од носење патики без чорапи

Купувате квалитетни патики и почнувате да ги носите без чорапи. Можеби вие ќе издржите подолго во ваквата навика, но нема да издржат вашите патики. При тоа, ќе се соочите со куп непријатности. Еве ги петте последици кои секој ќе ги ...

Повеќе »

Мрежастите чорапи се вратија во мода: Комбинирајте ги како професионалец

Како што предвидовме, мрежастите чорапи се вратија во мода. Додека порано беа синоним на панкот и бунтот, потоа на заводливоста, денес тие се присутни во елегантните пролетни колекции на луксузните модни марки, но и во кежуал комбинации со патики. Антонио ...

Повеќе »

LA DAMA и Ирина Тошева со лимитирана серија производи во акција за помош на бездомните животни

Македонскиот бренд за женски и детски хулахопки и чорапи со специјален, тематски дизајн и пакување на своите производи се вклучува во поддршката на иницијативата за помош на бездомните животни. Во склоп со годинешното издание на Вегефест 2016, што ќе се ...

Повеќе »

Фенси хулахопки со омилените цитати

Изгледаат оригинално и веднаш ве издвојуваат од толпата – чорапите со принт од цитати за 23 долари може да си ги нарачате од Etsy (тука). Кога ќе ги облечете изгледаат како да имате привремена тетоважа. Хулакохпките се во различна боја ...

Повеќе »

5 последици од носење на патики без чорапи

Купувате квалитетни патики и почнувате да ги носите без чорапи. Можеби вие ќе издржите подолго во ваквата навика, но нема да издржат вашите патики. При тоа, ќе се соочите со куп непријатности. Еве ги петте последици кои секој ќе ги ...

Повеќе »

Маноло Бланик линија на кратки чорапи за елегантни салонки

Следејќи го трендот на чевли со висока потпетица или сандали во комбинација со кратки чорапи, прочуениот дизајнер на чевли, Маноло Бланик, лансираше линија на кратки чорапи за жени и мажи. Линијата чорапи е реазлизирана во соработка со германската марка Фалке. ...

Повеќе »

Сложување на бои: Која боја на чорапи се сложува со вашите сандали

Од табу до тренд: Чорапи и сандали возможна комбинација! Порано ваквата комбинација предизвикуваше потсмев, но сега е толку модерна што многумина не можат да и одолејат. Сетете се, кога последен пат сте ги навлекле сандалите над чорапите и така, трачајќи ...

Повеќе »

Есенски тренд: Би носеле ли вакви фенси чорапи?

Сезоната на чорапи и хулахопки е пред нас, а ова се најнеобичнитe и најинтересни модели кои до сега сме ги виделе. Секси или смешни, необични, посебни, креативни дизајни…Во секој случај привлекуваат внимание. Може некој, на пример, вака да се искачува ...

Повеќе »

Сандали и чорапи – тренд кој го сакаме, или не?

Искрено сме заинтересирани, дали сте расположени за овој нов тренд или сепак е знак за апокалипса. Нам ни изгледа чудно исто како да се води љубов за време на менструалниот циклус или како да се прогласат сендвичите од Мекдоналдс за ...

Повеќе »

Чорапи инспирирани од големите сликари

По повод Светскиот саем на модерна уметност, американскиот Вог понуди креативен едиторијал, реализиран со помош на блогерката Кејт Брајан. Резултат? Оригинални женски чорапи инспирани од уметноста. Кејт која обично ги фотографира само своите чевли, овојпат отиде чекор подалеку, па им ...

Повеќе »