Tag Archives: Converse

Изглед на денот: Меланија Трамп во ниски Converse патики

Првата дама на САД, која е позната по тоа што никаде не излегува без салонките со висока потпетица, направи моден пресврт – појавувајќи се во платнени Converse патики. Интересно е што патките чинат помалку од сто долари, за разлика од нејзините ...

Read More »

Нова колекција од Converse за оние со младешки дух

Колекцијата Chuck Taylor All Star II Pastels е наменета за тинејџерки, но и за сите жени кои така се чувствуваат. Патиките се произведени од премиум ткаенина, со вградена врвна влошка која ги прави удобни за носење и го поддржува животниот ...

Read More »

Converse со полка точки за пролет 2017. Супер се!

Популарната марка Converse го претстави новиот модел на патики наречен Chuck Taylor All Star за пролет 2017. Колекцијата Embroidered Dot се состои од различни модели со точкасти принтови. Од патиките има ниска и висока верзија, во црна и во бела боја. Цената ...

Read More »