Тег архиви: црни

Црни модни изгледи за зима 2019/20 од & Other Stories

„Фрлете“ погледн на црните модни комбинации од модната марка & Other Stories дизајнирани за студените денови.  Црната боја никогаш не излегува од мода. Затоа, дизајнерите од & Other Stories ни нудат црни модни комбинации за секоја прилика. Колекцијата содржи предимензионирани џемпери, макси фустани, ...

Повеќе »

Меган Маркл во „вау“ чизми од Викторија Бекам

На одбележувањето на денот на британските војниги кои загинале во Првата светска војна (Remembrance Day), војвотката од Сасекс се појави во темна модна комбинација. Темносиното палто Меган го искомбинирала со високи чизми од Викторија Бекам и црни кожени ракавици. На намалување, ...

Повеќе »

Топ 10 елегантни, црни модни парчиња од GUESS

Елегатно модно парче во црна боја секогаш е добредојдено во женскиот гардеробер. Тие се вистински спасители кога се двоумиме што да облечеме, што со што да искомбинираме, а најмногу не „спасуваат“ во свечените пригоди кои бараат да изгледаме отмено и ...

Повеќе »

Топ 5 црни фустани од Mango за елегантна пролет

Без разлика на годишните времиња и колоритноста на пролетната и летна сезона, црниот фустан останува омилен класик во нашиот гардеробер. Поради неговата предност за едноставни комбинации, елеганцијата која ни ја дава, „малиот црн фустан“ останува во игра веќе со децении. ...

Повеќе »

9 модели на црни чевли од новата колекција на MANGO

Црните чевли се класика, а предноста им е во тоа што ги носиме секаде и во секоја модна комбинација. Во новата колекција Манго ни нуди повеќе модели на црните класици, погодувајќи го различниот вкус на купувачите. Оние кои сакаат рамно ...

Повеќе »

7 црни чанти од MANGO совршени за секоја пригода

Црните чанти со големи или средни димензии и класичен модел, совршено ја надополнуваат секоја деловна, но и „кежуал“ модна комбинација. Предноста им е во тоа што се практични, а елегантни, собираат доста „предмети“ во нив, а и не треба да ...

Повеќе »

10 моќни модни парчиња во црна боја за новогодишните празници

Предноста на црната боја е во непогрешливите модни комбинации кои со неа се прават, како и во ефектот на елеганција и софистицираност кој го остава. Предлозите за облекување за претстојната сеозна го ставаат акцентот на елегантни, но истовремено и носливи ...

Повеќе »

MANGO има супер чизмички од плиш

Црната боја „оди“ со се, а плишот секогаш не одвојува од толпата. Со висина до глуждовите, овие црни плишани чизмички од Манго ќе ги носиме со задоволство во текот на студените денови. Одлични се и за деловна атмосфера, со оглед ...

Повеќе »

REPLAY има супер чантички!

Како што малиот црн фустан секоја девојка треба да го има во својот гардеробер, така и малата црна чантичка е задолжително парче кое секогаш ни се наоѓа за моќен дневен или вечерен изглед. Неодоливите кожени црни чантички совршено го дополнуваат ...

Повеќе »

Црни салонки со панделка од Zara

Во есенската колекција на Зара ги најдовме овие црни салонки со панделка погодни и за деловна атмосфера, како и за вечерни излегувања. Потпетицата е 7 сантиметри, па згодни се за носење. Тоа што ги прави посебни е панделката „наросена“ со ...

Повеќе »