Тег архиви: црвен тепих

Оскари 2019: Што носеа ѕвездите на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Се случи моментот кој сите го очекуваа – доделувањето на наградите на Академијата на филмски уметности и науки, односно Оскари, се одржа по 91-ви пат. Иако годинава немаше класичен водител на програмата, сите очи беа насочени кон големите ѕвезди кои ...

Повеќе »

Црвен тепих на Grammy: Конечно се вратија драматичните изгледи

Драматичните изгледи во полна сила конечно се вратија на црвениот тепих на Grammy наградите. По неколку последователни години кога учесниците на Grammy наградите играа на сигурна карта кога модниот изглед е во прашање, годинава ѕвездите ни покажаа повеќе екстравагантни модели ...

Повеќе »

Најубавите модни изгледи на MTV Europe Music Awards 

MTV EMA 2018 се одржаа во Билбао, Шпанија, а на црвениот тепих (или подобро кажано – на розовиот тепих) продефилираа бројни ѕвезди од интернационалната музичка сцена, дотерани во свечена облека. Доминираа ексцентричните модни избори, како и поп стилот. Годинава не ...

Повеќе »

Најоригиналните изгледи на црвениот тепих на American Music Awards 2018

Изгледот на ѕвездите на црвениот тепих непосредно пред започнувањето на Американските музички награди 2018, е подеднакво спектакуларен како и самото доделување на наградите. Перформансот на Тејлор Свифт на отворањето, за малку не го урна Твитер, барем на неколку минути, но ...

Повеќе »

2018 Emmy Awards: Најубавите изгледи на црвениот тепих (ФОТОГАЛЕРИЈА)

70то издание на Еми наградите, познати како Оскари во телевизиската индустрија, ги привлече очите на јавноста, а и годинава на црвениот тепих продефилираат ѕвездите во креации од светските модни имиња. Во фотогалеријата погледнете ги најубавите изгледи на црвениот тепих.  

Повеќе »

Црвен тепих – Најубавите изгледи (за сега) на Венеција Филм Фестивал (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Вечер по вечер, креациите на црвениот тепих се менуваат, а трендовите во елегантната тоалета веќе ги гледаме преку креациите на луксузните модни марки и секако, ѕвездите кои тие ги носат. Сосема очекувано, и годинава, на 75то издание на филмскиот фестивал ...

Повеќе »

Венеција Филмски фестивал – Најубавите изгледи на црвениот тепих

75тото издание на Интернационалниот филмски фестивал во Венеција започна, а на црвениот тепих блеснаа холивудските ѕвезди и европските глумци, но и моделите. Филмскиот фестивал се отвори со премиерата на филмот First Man, во режија на режисерот на филмот Ла Ла Ленд, ...

Повеќе »

Кански филмски фестивал: Адријана Лима во креација што не може секој да ја носи

Бразилската убавица и ангел на Викторија сикрет, Андијана Лима, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, се појави во екстравагантен фустан кој повеќе разотркива. Сатенскиот  фустан содржи горен дел налик на ретро костим за капење, додека долниот дел е со ...

Повеќе »

За да не се лизне: Кристен Стјуард боса зачекори на црвениот тепих во Кан

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал оваа година беше исполнет со смели фустани, дизајни со геометриски кроеви и креации како од бајка, но една актерка особено привлече внимание со својот моден избор. Кристен Стјуарт ги соблече чевлите на црвениот килим ...

Повеќе »

Топ моделите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Меѓу големите холивудски ѕвезди, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, се појавија и топ моделите во креации од прочуените луксузни модни куќи. Особено внимание привлече Русинката Ирина Шаик со црвената креација од Версаче. Бела Хадид пак, требаше да го ...

Повеќе »