Tag Archives: црвена

Вечерни тоалети | Кој е трендот за ЛЕТО 2020

Откако помина само месец од почетокот на зимата, ги претставуваме летните трендови. Да се стоплиме овие студени денови мислејќи на летните ноќи. Тие се топли, инспиративни, романтични и дотерани со совршените вечерни тоалети на Зухаир Мурад. Како и секогаш, фантастичниот дизајнер ...

Read More »

Верувања: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година. Но од каде е ова верување? Станува збор за верување кое потекнува од Италија, но ...

Read More »

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Read More »

Црвената кошула од Mango е најпосакуваното модно парче за пролет 2018

Со едноставен крој, елегантната црвена кошула од пролетната колекција на Манго веќе доминира на социјалните мрежи како омилено модно парче кое ја најавува пролетта. Кошулата има впечатлива боја но и многу впечатлив детаљ – панделката околу вратот. Миленичките на оваа ...

Read More »

Верувања: Зошто се носи црвена долна облека на новогодишната ноќ

Сигурно сте слушнале за верувањето дека на новогодишната ноќ би требале да носиме црвена долна облека бидејќи тоа ќе ни донесе среќа во новата година. Но од каде е ова верување? Станува збор за верување кое потекнува од Италија, но ...

Read More »

Тренд кој брзо го освојува светот: Црвена кожа

Трендот на црвена кожа со молскавична брзина се прошири на улиците на светските метрополи. Едвај чекаме и кај нас да ги видиме овие убави црвени сукњи, долги мантили и високи чизми, секако црвени. Црвената кожа е одлична за сите оние ...

Read More »

Трендови на бои за есен 2015: Црвена и зелена

  Додадете малку боја во вашата есенска гардероба. Оваа есен е во знакот на мирната зелена и лутата црвена боја. И двете бои инаку ја симболизираат зимата (и новогодишната елка),  кога ќе се облечете во секоја од нив посебно добивате ...

Read More »