Tag Archives: цветен фустан

Изглед на денот: Амал Клуни во фустан со флорален принт

Минатиот викенд во Њујорк, адвокатката Амал Клуни е фотографирана како излегува од работната канцеларија, облечена во миди фустан со ситен цветен принт. Изгледот е заокружен со црни салонки на ниска „стилето“ потпетица, црна голема чанта и предимензионирани очила за сонце. ...

Read More »

Цветниот фустан на Меланија Трамп го „урна“ Интернет

Цветниот кошула-фустан со макси должина кој го носеше Меланија Трамп на Денот на претседателите, доби бројни кртики на Интернет, особено од „твитерџиите“. Станува збор за фустан од Габриела Херст, кој чини 2.500 долари. Всушност, токму цената, а не моделот беше ...

Read More »

Изглед на денот: Софија Вергара со цветен фустан од Моник Лулиер

На хуманитарниот настан одржан во Холивуд, глумицата Софија Вергара носеше црн цветен фустан со цветови во нежни бои, а изгледот беше надополнет со спектакуларни обетки. Фустанот со макси должина и без раменици ја следеше убавата силуета на глумицата. Станува збор ...

Read More »

Тренд на неделата: Цветен фустан од Springfield

Колекцијата која ја најавува сезоната есен 2017 веќе може да се најде во продавниците на Springfield. Овој цветен, флуиден фустан е во исто време романтичен,  заводлив и удобен, а е одличен за почеток на новите предизвици во новата сезона.

Read More »

Изглед на денот: Цветниот фустан (и раположение) на Ана Винтур. Се должи ли на вљубеност?

Ретко ја гледаме во вакво издание, насмејана, весела, како да лебди. Се должи ли овој изглед на прекрасниот цветен фустан кој веднаш го поткрева расположението или на наводната нова љубов? На доделувањето на CFDA наградите, 65-годишната Ана Винтур, една од ...

Read More »

Инспиративниот цветен фустан на Виан Џанг

Кинеската глумица, пејачка и модел Виан Џанг, облечена во театрална креација, беше една од ѕвездите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал. Погледнете ја само цветната креација, погледнете ги детаљите и овие бои! Погледнете го кројот. Изгледа како Виан Џанг ...

Read More »