Tag Archives: цветен принт

Кралскиот изглед на денот: Викторија од Шведска во цветен фустан сличен на оној на нејзината ќерка

Наследничката на престолот сакаше да се прикаже во розово светло за да ги охрабри своите сограѓани да се справат со пандемијата на коронавирусот. На фотографијата направена во домашна атмосфера, принцезата Викторија позира со нејзиниот сопруг, принцот Даниел и двете ќерки, ...

Read More »

Тренд на неделата: Цветен фустан од MANGO

За тренд на неделата го одбираме цветниот макси фустан од колекцијата пролет/лето 2019 на MANGO. Женствениот фустан со раскошен принт на бела основа е совршен избор и за велигденските прослави, а го комбинираме со модерно, пролетно бело сако или кардиган ...

Read More »

Костими за капење од H&M со цветен принт (а има и големи броеви!)

Х&М лансираше костими за капење од кои доминираат оние со цветен принт. Двоеделни или едноделни, со карнери или со весели бои, но има и покласични за оние кои сакаат поумерен стил, важно е – цветовите доминираат. Добрата вест е што ...

Read More »

Тренд на неделата: Фустан со флорален принт од MANGO

За потоплите, пролетни денови се одлучуваме за овој фустан со флорален принт од нашата омилена модна марка MANGO. Фустанот има миди должина и долги ракави што го прават пригоден да може да го носиме и на работното место. Колоритноста, и изборот ...

Read More »

За овој цветен, зелен фустан има долга листа на чекање

Дека социјалните мрежи влијаат на креирање на вкусовите при изборот на модно парче, докажува и примерот со зелениот цветен фустан кој го облече холандската блогерка Шарлота Греновелд. Фустанот со цветен принт и трендовска зелена боја во кој позираше влијателната холандска ...

Read More »

Изглед на денот: Амал Клуни во цветна „Долче Габана“ сукња

Адвокатката Амал Клуни повторно воодушевува со модниот изглед кој го одбра за на работното место. Фотографирана е како изгегува од нејзиниот апартман во СоХо, Њујорк, облечена во пролетна сукња со флорален принт. Цветната сукња е од актуелната колекција на „Долче ...

Read More »

5 модели од Stradivarius во смарагдно зелена боја

Бојата која ги одмора очите – зелената, е доминантна во пролетната колекција на Stradivarius. Така, оваа модна марка ни нуди повеќе различни модели во смарагдно-зелена нијанса кои со задоволство ќе ги носиме во потоплите денови. Во понудата наоѓаме панталони и бомбер-јакна ...

Read More »

Топ 4 цветни фустанчиња од новата колекција на MANGO

Популарната шпанска модна марка Манго продолжува да не расположува со убави модели, а овојпат погледот го насочуваме кон фустанчињата со флорален принт. Од новата колекција одбираме (најмалку) четири фустанчиња кои со задоволство ги носиме во преодната сезона, но и понатаму ...

Read More »

MANGO ги има најубавите чантички со цветен принт за пролет 2018

Шпанската „хај-стрит“ модна марка Манго во колекцијата за пролет/лето 2018 ни носи елегантни, шармантни и шик чанти со флорален принт. Интересни се и комбинциите на бои, но и на принтови и различни „игри“ на темата – цветови, кои се комбинираат ...

Read More »

Springfield ни носи весела пролет: флорални и тропски принтови и пастелни нијанси

И како едвај да не ја чекаме пролетта! Модната марка Springfield ни најавува супер расположение благодарение на модните парчиња кои ни ги носи, а на кои доминираат цветните мотиви, пеперутките, тенките риги, тропските притеви…, и преубави нежни нијанси. Од материјалите пак, ...

Read More »